Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan ered az a kiirthatatlan...

Honnan ered az a kiirthatatlan tévhit hogy van olyan hogy DIPLOMÁS minimálbér? Mert nincs ilyen és soha az életben nem is volt-honnan ered a tévhit akkor?

Figyelt kérdés

Milliószor hallom meglett sok sok éve akár a munka világában levő emberektől (is) hogy diplomás minimálbér. Tessék mondani már, vajon honnan ered ez az eszeveszett baromság hogy olyan dologra hivatkozva meggyőzhetetlenül amely nem létezik és soha az életben nem is létezett?


Nincs olyan hogy diplomás minimálbér. Olyan van hogy GARANTÁLT BÉRMINIMUM amely érvényes az összes szakképzettséget igénylő munkakörre. Hogy az a „szakképzettség“ egy OKJ vagy egy FOSZ vagy egy főiskolai -egyetemi diploma, vagy akár akadémiai nagydoktori az mindegy.

Nem számít.

Senki sem kap alapból egyetlen fillérrel se többet csak azért mert „diplomás“. Szakképzett ember van aki törvényi minimumként a garantált bérminimumra jogosult. Alsó limit ez csupán, de olyan hogy „diplomás minimálbér“ olyan nincs, soha nem is volt.


Honnan ered ez a tévhit?


2020. máj. 14. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem tévhit, csak rossz szóhasználat. Nyilván ugyanarról beszélnek, mint te, csak a köznyelvben így terjedt el.
2020. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem ugyanarról beszélnek mert hányszor hallottam hogy "én diplomával miért kapok ugyanannyit mint X józsi ha egyszer neki nincs diplomája és ugyanazt dolgozzuk" és nem fogja fel hogy nem azért kap ennyit mert a melóhoz csak érettségi kell és az megvan X józsinak is innentől fogva jár a gar bérmin de több nem. És a diplomája nem ér 1 ft többletet se-de nem, nem fogja fel. Csak hajtogatja hogy de nekem diplomám van-és?? És akkor mi van-semmi.
2020. máj. 14. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Az a vicces, hogy nekünk az egyetemen 5. évben is így tanították. (Mármint, hogy "diplomás minimálbér".) És így is kérték számon a vizsgán. Szóval ilyen "hátszéllel" elég nehéz "tisztába tenni" a dolgokat. De ha valaki egy kicsit megkapargatja a felszínt, akkor úgyis rájön, merre, hány méter. Akit meg nem érint / nem érdekli, "úgy marad".
2020. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért terjedt el így, mert nincsenek olyan okostojások, mint te, hogy az emberek fejébe verd.
2020. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"olyan okostojások, mint te, hogy az emberek fejébe verd."


Nem kell ide okostojás... gugli beír gar bármin fogalma elolvas és értelmez más nem is kell

2020. máj. 14. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták. Na meg a közszférában van ahol a bértábla rendelkezik erről is. (Nem tudom még így van-e, de volt ilyen tudtommal)
2020. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak igaza van, a közszférában számít, hogy milyen szintű végzettsége van. Ott a diplomás egy kevéssel ugyan, de többet kap.
2020. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!