Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy mezőgazdaságban...

Normális, hogy mezőgazdaságban napi 12-14 órát dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nemrég elhelyezkedtem egy mezőgazdasági vállalkozó mellett (elvesztettem a munkám a vírus miatt). Eddig is fizikai munkát végeztem, de szerintem ez már túlzás, amit itt elvár tőlem.


Most tartunk a 10. munkanapnál egyhuzamban, reggel 7től kb este 20ig (van, hogy csak 18ig), de nem bírom tovább, nagyon gondolkodom rajta, hogy megmondom neki, ez így nekem nem megy. Nagyon jól fizet amúgy, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez normális lenne. Vagy csak ennyire kihasználná, hogy nem nyitom ki a szám, hogy na ez már sok? Sose dolgoztam mezőgazdaságban, nem tudom hogy ez normális, vagy nem? Mire számítsak a továbbiakban? Egész nyáron ez lesz?


26F



2020. máj. 15. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkaszerződésed van? Határozott idejű, határozatlan...? Napi bér / heti bér / alkalmi bejelentés...? VAgy más konstrukció?


A mg-ban lehetnek olyan szezonmunkák, amit nem lehet még félnapokkal sem halasztani (lsd. aktuálisan a spárga, eper, stb. szedése). ugyanakkor egy későbbi időszakban meg pl. lehet olyan, hogy csak napi pár óra munka lesz - ugyanolyan fizetés mellett...


Hangsúlyozom: ez csak egy elméleti feltételezés, mivel nem sokat árultál el a körülményekről.

Persze, érthető, hogy napi ilyen sok fizikai munka kimerít - ez vitathatatlan.

Na várjuk meg, mit mondanak insider-ek (én nem mg-ban dolgozom)

2020. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdaság ilyen; idénymunka.


Télen szinte semmi, nyáron látástól vakulásig.

2020. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DakotaDamon válasza:
100%

A mezőgazdaságban bizony ilyenkor van a csúcs, egész nyáron rengeteg a munka. Számíts rá, hogy ez lesz.

Bár azt sem írtad, hogy melyik területen dolgozol, szóval így nem lehet annyira megítélni, jogos-e nálatok ennyi munka, vagy csak szívatás.

De azért tény, ha van mivel kitölteni ezt az időt, akkor van munka - hidd el, nem azért csináltatja meg akkor és ott veled, csak hogy szívasson vagy csak pl. hogy ne egy hét múlva kelljen megcsinálni - hanem akkor is lesz meló, csak más.

2020. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mezőgazdaság, pláne ha napszámos vagy. Idénymunka.

De szezonban a traktorosok is 12-14 órákat dolgoznak

2020. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!