Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok elfogadni a...

Köteles vagyok elfogadni a munkát amit a munkaügyi központ kínál az álláskeresési időszakom alatt? Vagy egyszerre többet is ajánlhat? Hogy zajlik ez?

Figyelt kérdés
Miközben kérvényeztem tőlük az álláskeresési járulékot.
2020. máj. 19. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles.
2020. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles, de akkor nem kapsz járadékot 3 évig.

Régebben volt egy olyan szabály, hogy a fizetésnek el kell érni a járadék összegét. Ez ma már értelmetlen, annyira alacsony a járadék.

2020. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem nagyon kell tartanod, nem nagyon szoktak állásokat ajánlgatni, de ha mégis megtörténne és nem fogadod el, akkor törölnek a nyilvántartásból és nem kapod tovább a járadékot. Ezt általában úgy lehet kivédeni, hogy amikor interjúra mész a céghez, akihez kiközvetítettek megmondod őszintén, hogy nem akarsz ott dolgozni, akkor azt írják a papírodra, hogy nem feleltél meg a feltételeiknek így nem te leszel érte a hibás, hogy nem fogadtad el az állást.
2020. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!