Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendszergazda munkakörben...

Rendszergazda munkakörben nálatok hogy tolerálják a "holt időt"?

Figyelt kérdés
Rendszergazda, informatikus, üzemeltető stb. A főnökötök, kollégáitok hogy állnak hozzá, hogy bizony van olyan idő a munkában mikor nincs mit csinálni? Nyilván sokszor van, hogy munkaidőn kívül is van munka, de akkor is..

2020. máj. 22. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki ért az informatikához, az tisztában van azzal, hogy van amikor kevés a munka, meg van amikor annyi munka van hogy enni is elfelejtesz.

De a holtidőt meg nagyon jól ki lehet tölteni adminisztratívabb dolgokkal, adatselejtezéssel, "hová fejlődjünk" témakörrel ,stb. Nálunk legalábbis a mindennapokban nem nagyon van idő rendszerezni a dolgokat és tervezni a következő időszakot, ezekre az ilyen holt idők tökéletesek.

2020. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Bőven el tudom magam foglalni. Addig tanulok valamit, stb.
2020. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk feltalálják magukat, és foglalkoznak olyan, nem határidős rendszerfejlesztési, karbantartási, bővítési munkákkal, amikre máskor nincs idejük
2020. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy feladat kesz ... de mindig van mit csinalni.
2020. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem az érdekel, hogy maga hánykor ér be, és mikor távozik, hanem az, hogy a rendszer működjön, és a hibák meg legyenek oldva". Így. :)

Aztán persze ez munkahelyfüggő is. Itt megcsinálhatnám, hogy a munkaidőm felét otthonról végezzem, de ha "helyzet van", akkor meg nem fogok lelépni 15:30-kor, mondván: eddig tartott a munkaidőm.

Előző munkahelyem ennek a teljes ellentéte volt. Ott ha 7:30 helyett 7:35-kor értem be, már kaptam a figyelmeztetést. Egyszer - útépítés miatt - késett a busz, és csak 7:50-re értem be, mehettem egyenesen a főnökhöz egy alapos fejmosásra. Az igaz, hogy a többieknek 8:00-kor kezdődik a munka, de ha kicsit rugalmasabban állt volna hozzá, akkor nem tudott volna ezzel keménykedni. Holt időm meg nem volt, mert mindig kellett valamit scannelni, vagy a titkárnő táblázatát töltögetni. A tényleges rendszergazdai munkára meg túlórában, vagy szabadidőmben volt idő. Így is kaptam egy fegyelmit, hogy miért csak 50 órát dolgozok hetente. Évente átlagosan 2 hét fizetetlen túlórám volt. Nem véletlenül jöttem el onnan. :)

Egyébként meg igazi holt időm szinte soha nincs. Sokszor előfordul, hogy nincs egyetlen konkrét kiadott feladat, de olyankor rendszerint valamilyen szakirányú tevékenységgel ütöm el az időt. Pl. írtam magamnak egy hálózatot monitorozó programocskát, ami a tabletemen jelzi, ha valami gond van. Vagy például most újítom fel a már nem támogatott vékonyklienseket, hogy alkalmas legyen a Win2016-os terminálszerverhez való csatlakozásra. Lecseréltem az oprendszerét egy előtte gondosan testreszabott, friss Linuxra, megírtam hozzá a beléptető kliensprogit, és most tartok ott, hogy a távirányítást és távfelügyeletet is meg kéne valósítani hozzá. Ha ez kész, akkor meg a meglévő Windows-alapú DHCP-szervert fogom lecserélni egy Linux-alapúra, ami eddigi tapasztalataim alapján stabilabb, és - számomra legalábbis - könnyebben kezelhető.

Szóval igen, vannak holt idők, de ez tökéletes alkalom arra, hogy az ember kiélje a kreativitását. :) De egyébként ha csak Youtube-videókat néznék, az sem érdekelné a főnököt, ameddig a feladatomat rendesen elvégzem.

2020. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!