Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért így megbüntethetnek?

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Ezért így megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen valaki turkál a zárt szekrényemben, és lop tőlem. Nem tudom, hogyan nyitja ki, valószínűleg régi a zár, neki meg hasonló a kulcsa, és így meg tudja oldani. Észrevettem pár napja, hogy hiányzik a cigimből pár (3-4) szál. A szekrényben tartom, mert a munkaterületre tilos levinni.

Javasolták mások, hogy jelöljek meg pár szálat, és kaparjak bele gyufamérget. Ez egész jó ötlet, csak minden részlegnek máskor van a szünet, az úgy meg nem buli, ha lemaradok róla. Továbbgondolva az ötletet az jutott eszembe, hogy töltök egy olyan doboz cigit, ami tele van herbállal, és azt teszem ki, mint "csalit". Az illető elveszi, elszívja, és egyből látni fogom, hogy ki az, aki szédeleg meg rosszul van.


Feljelenthet? Ha igen, hogyan jelent fel? "Loptam ettől a fickótól egy cigit, de drogos volt."?


2020. máj. 22. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
meg
2020. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Feljelenthet, és meg is büntetnek érte, főleg ha az illető bár cigizik, de sosem drogozik. Szándékosan bedrogozol valakit az bűncselekmény. Miért nem szerelsz be egy minikamerát, és az aki lop tőled a kamera felveszi. Rejtd el, hogy ne vegye észre a tolvaj. De ne drogozz be senkit, főleg ne pár szál cigi miatt.

Amúgy megy zárat is cserélhetnél, vagy tegyél rá még egy lakatot.

2020. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Zárcsere??
2020. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sokra megyek vele, ha lecserélem a zárat. Oké, nem fog többet lopni tőlem, de a markába röhög, hogy megint megúszta büntetlenül (gondolom, aki fel tud törni egy zárat, nem először csinál ilyet). Ezek az emberek amíg nem látják, hogy van következménye a tetteiknek, addig nem állnak le.


Különben meg tehetek én arról, hogy elszívta a cigimet? És ha én az ilyet szeretem? Még mindig ő az, aki másét vette el, csak magára vethetne.

2020. máj. 22. 20:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele, hogy pár szál cigiért elmebeteg ötlet, de így legalább mindenki előtt besülne. Ha kamerára veszem, azzal csak a vezetőségnek jampizhatok, ha másnak mutatom, gondolom, személyi jogsértés...
2020. máj. 22. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálatok nem rúgják ki a drogosokat? Mert nálunk kirúgják. Én személy szerint ha megtennéd, kirúgnálak.
2020. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Drogot ne rakj, viszont valami iszonyatos cuccot kellene belerakni, ami nem bűntethető. Mindenféle papírt, szárított gazokat, jó kátrányosat.
2020. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: Nem vagyok drogos. 6 éve füveztem utoljára egy buli alkalmából. Nyugodtan vehetnek vért.


De még mindig ott tartunk, hogy valaki lop. Úgy látszik, az a mai világban nem bűn.

2020. máj. 22. 20:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma 3 szál cigi, holnap egy ezres. Lehet, hogy csak tőlem, de lehet mástól is. Lehet, hogy észre sem veszem, mert azt gondolom, hogy biztos én vagyok a hülye. Simán megkárosíthat így egy hónapban akár 10 ezer forinttal is.
2020. máj. 22. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:
és jelentetted a biztonsági szolgálatnak a lopást?
2020. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!