Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne a kollégákat...

Hogyan lehetne a kollégákat arra motiválni, hogy a WC- tartsák nagyobb rendben, tiszteletben, úgy hagyják ott dolguk végeztével ahogy jobb esetben odahaza is tennék?

Figyelt kérdés

Mit javasoltok, mit lehetne tenni?

Van úgy, hogy valaki szimplán nem használ WC kefét, de nem ritka a feledékeny kolléga, aki ott még az öblitést sem nyomja meg. Hogyan lehetne felébreszteni az igényesség iránti igényt?



2020. máj. 26. 22:41
A kérdező szavazást indított:
WC illatosító, ingyen eü-i termékek, dekoráció kihelyezése.
A dolgozóknak maguknak kell takarítaniuk.
Főnöki szidalom.
Semmi sem lesz hatékony.
35 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Van néhány jó praktika,amivel lehet javulást elérni (frappáns üzenetek nekem nagyon bejönnek), de mindig lesz az az egy idióta, aki szétcseszi, aztán a többiek már szarnak rá utána, és vége a rendnek...

Nem tudom milyen cég ez, de nálunk könyvvizsgáló cégnél is ez gondot jelent. Diplomás, többdiplomás emberekkel!! Mint az állatok... kukára szarik, WC mellé menstruál, és hasonlók.

Nem használ semmi sajnos 😟

2020. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Úgy hagyja ott, ahogy otthon is?

Honnan tudod, miként hagyja otton a WC-t?

2020. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%

Csak az mondja, hogy valamire nincs megoldás, aki nem is akar vagy lusta gondolkodni.


Egyszerűen otthonossá kell tenni a WC-t. Pénzbe kerül? Igen! Energia befektetésnek? Igen!

Legyen jó illatos az a wc!

Tegyél be egy pár fényképet.

Helyezze el "minőségibb"/puhább, látványosabb kinézetű törölközőt/papirkeztorlot.

Tegyél vicces fotókat/idézeteket a wc-be, hogy jobb kedvel töltse el őket azon hely és mivel jó érzés társul majd ehhez a helyhez, ezért lesznek annyira motiváltak, hogy tisztán is tartsák majd azt, hogy legközelebb is pontosan olyan jó kedvel mehessenek oda, mint ahogyan távoznak.

Akár fesd át a helységet valami kellemesebb színre!

A képeket és az idézeteket néha néha cseréld le, hogy ne szokjanak bele a látványba, hanem igen is foglalkoztassa őket, hogy épp milyen dolgok vannak kihelyezve, ezzel is arra ösztönöz őket, hogy érdekelje őket a wc kinézete és ne csunyitsak el.


Nyilván nem kell az összes technikat felhasználni a leirtakbol, de ez a 100%-os megoldás.

A lényeg az, hogy, szeressenek oda járni és jó érzéssel távozzanak: Kellemes volt itt végezni a dolgom és jó érzés töltött el.


A humor tényleg nagyon sokat segít abban, hogy valamit közelebb éreztem magukhoz és szeressék azt a helyet/dogot/valakit, ezert is sokkal jobban fognak arra a dologra/helyre stb... vigyázni.


Sajna a magyarok eléggé pesszimisták és negatívak, ezért már a kezdetben elrontják a dolgokat pl ilyen helyzetekben maga a hozzáállásukkal.


Legyél te is nyitottabb es próbáld más szemszögből látni a dolgokat (ilyen helyzetekben legfőképp az érintettek szemszögéből)

2020. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Az előző munkahelyemen (iroda, női wc) rendszeresen le volt sz@rva a vécédeszka, sőt! Láttam már belekenve a sz@rt a vécépapír tartójába is. A betétek/tamponok csomagolás nélkül bedobva a kukába vagy a kuka mellé. A padló összepisilve stb.


A takarítónő szerint a férfi mosdók fele annyira undorítóak, mint a női mosdók...


A kéztörlőket ellopkodták.


Egyébként ha valakiben nincs benne az, hogy tisztán hagyja maga után az illemhelyiséget, akkor azt nem fogod tudni megnevelni, mert igénytelen és primitív.

2020. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

"úgy hagyják ott dolguk végeztével ahogy jobb esetben odahaza is tennék"


Meg is mondtad az igazat, az ilyeneknek otthon is ilyen a kornyezetuk. Normalis embernek nem kell mondani, az allatnak meg hiaba mondod.

2020. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Az a gond h a trehanysag igenytelenseg, kosz nem iskolazottsag fuggo nem a diplomatol fugg. Igenytelen kupis alakok ugyanugy vannak diplomasok kozott mint akinek 1 elemije sincs.Az igenyesseg ember fuggo. Az ilyen embereknek hidd el a lakasuk is olyan jol mondod ahogy odahaza is tennék s pont igy is tesznek. Eszmeletlen az evek alatt mennyi igenytelen hozzá teszem irodai munkahelyen fordultam meg h kb a kolleganokbol ki se neztem volna full igenyes kinezettel es megis hat nagy csalodas volt. A wc buzlik a vatta pamacsok veres tamponok szetdobalva a mosdo kornyeke a tukor tiszta redva. A wc lyukbol olyan szag aradt mint a nyugati aluljaro klotyojabol amit telibe hugyozott 600 csoves vagy ezek a regi máv klotyok na olyasmi. Hihetetlen h ennyi igenytelen ember dolgozik irodakba.Milyen lehet egy ilyennek az alteste es hanyszor jar nogyogyaszhoz.A ferfiaknal még hagyján mert allva hugyikalnak stb azt megy a csepp amerre lat azok ennyire nem figyelnek de egy nőnél azert ez igencsak durva h az alapveto higieniara nem figyel.
2020. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Most hirtelen az jutott az eszembe, hogy barna mignont venni, és beletenni. Lenne nagy csodálkozás akkor talán...

De egy ismerősöm csokis (valódi csokis) WC-kefét ízlelt meg...

2020. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is mondják a takarítók, hogy a női wc sokkal durvább, mint a férfi..


Én nem hiszek benne, hogy az ilyen igénytelen emberekkel lehet is bármit kezdeni.

2020. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk az működött, hogy ki lett ragasztva egy lelaminált papíron, hogy tisztán hagyják maguk után a wc-t úgy ahogy találták stb.

Meg, hogy addig húzza le, míg a papír el nem tűnik a lefolyóban stb.

Lehet ciki, de ez működik egyedül...

2020. máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Én írtam ki feliratokat. Pl. "Mindenki húzza le maga után a wct" nem igazán vált be. Sajnos vannak nagyon primitív emberek. Nálunk voltak küldföldi munkasok az ő hazájukban gugolós wc volt és az angol wct is úgy hasznalták. Volt hogy úszott a kákban az egész és bűzlött a folyosó. Le kellett zárni az emeletet. Minez a nőiben mert ezek az emberek azt sem nézték melyikbe kéne bemenni. Mióta eltűntek a munkások a nőiben elég jók a körülmények. Mi rakunk be a wcbe illatosítót, senki nem csinál mellé, nem tudom ki hova teszi a tamponját stb de sosem talalkoztam vele mondjuk csak 4en vsgyunk nők ŕs mindenki kulturált. A férfi wc viszont már kintről bűzlik. Őket úgy néz ki nem zavarja. Nálunk csak a főnöki szigor használt. :(
2020. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!