Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelent kötelezettséget a...

Jelent kötelezettséget a szóban többször megígért szerződéshosszabbítás, ha nem írtam alá semmit? Akkor így járt a cég, nem?

Figyelt kérdés

6 hónapos határozott idejű szerződés mely lassan lejár. A cég többször kérdezte fogok-e hosszabbítani és én őszintén válaszoltam: igen.

De azóta bejött a képbe egy sokkal jobb állás, így nem fogok.

A cég tehet bármit is ez ellen? Lévén aláírni nem írtam alá semmit és az lett volna a lényeg.

Így jártak és kész?


(na nem fognak emiatt csődbe menni csak kérdezem)


2020. máj. 29. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tehet semmi a cég, de én azért a helyedben szólnék nekik, hogy ne számoljanak veled, hogy mégse aznap tudják meg, mikor nem mész be dolgozni.
2020. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz belőle semmi, kaptál egy jobb ajánlatot, jogod van azt választani. De szerintem is szólj nekik, hogy így alakult, mert akkor legalább el tudnak kezdeni keresni a helyedre mást.
2020. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg a szóbeli igéret is kötelezö lenne.

De ha nem tartod be, akkor nehéz bizonyítani, hogy szerzödésszegést követtél el.

Emellett ha valamennyi gerinc is van benned, akkor nem lelépsz a 6 hónap után, hanem minél elöbb szólsz a fönöknek, hogy mégsem maradsz, keressenek helyetted valakit.

2020. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak random rákérdeztek, akkor nem kötelez semmi. Ha viszont telefonon ígérted meg és készült róla felvétel, akkor szerződésnek minősülhet. De, ilyen esetben is közölni kell, hogy hangfelvétel készül és szerződésnek minősül.
2020. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Legjobb tudomásom szerint, ha senki nem szól semmit (tehát hallgatólagosan mindenki beleegyezik), és a lejárat pillanatában / után a foglalkoztatás még fennáll, a szerződés automatikusan határozatlanná válik. Természetesen ezek után felmondhatsz több módon is.
2020. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvasd át részletesen a szerződésedet! Ha nincs benne semmilyen opciós hosszabbítási jog, akkor kellene az aláírásod. De amúgy megmondhatod azt is, hogy mégse folytatnád... nem is értem miért kell titkolózni-hazudohni 🤷‍♂️
2020. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek

Nem, ha nem szól senki semmit, akkor lejár a szerződés és vége. Pont ettől lesz határozott idejű munkavégzés. Lehet hosszabbítani vagy akár felvenni határozatlan munkaidőre utána, de ahhoz mindkét fél beleegyezése kell.

2020. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint munkaszerződés csak és kizárólag írásban köthető. Szóbeli megegyezés nem szerződés. Azt rögzíti az írásbeli.

Azért én is szólnék mégis csak fair, ha tudják, hogy pótolni kell majd a munkaerőd.

2020. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 - Igazad van.

"A régi Mt. szerint, ha a határozott idő lejártát követően legalább egy munkanapot dolgozott a munkavállaló közvetlen vezetője tudtával, a jogviszony automatikusan határozatlan idejűvé alakult. Tekintettel a fenti szabály alkalmazásából eredő bizonytalanságokra, ilyen rendelkezést a jelenleg hatályos törvény nem tartalmaz."


Erre emlékeztem csak.

2020. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

na tanulság. szóltam a főnöknek hogy nem maradok.

Annyit mondott háát kár. és kavargatta tovább a kávéját.


láthatóan nagyon megrázta a hír.

2020. máj. 29. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!