Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 30 évesen már késő külföldre...

30 évesen már késő külföldre menni?

Figyelt kérdés
Csak érettségivel rendelkezem és elég gyenge az angol tudásom.Szerintetek 30 évesen nem késő elkezdeni nyelvet tanulni és kimenni végzettség nélkül?Ha elérném a középszintet angolból,akkor érdemes megpróbálni kimenni egy angol anyanyelvű országba?

2020. jún. 4. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Végzettség nélkül még hagyján, ha van jó munkatapasztalatod, de nyelvtudás nélkül nem érdemes, szóval először annak kell magabiztosnak lennie (a középszint nem elég). UK kiesik a Brexit miatt, Írországba vagy Máltára készülnél?
2020. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Ha WC-t akarsz pucolni odakint.. akkor hajrá.


Bár abból nem lesz bömös, sem nagy ház.

2020. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Írországba sok cseh és roman megy idenymunkakra

Mondjuk egy orszagot irhattal volna mert angol nyelvu az egesz brit szigetek,eszak-amerika,ausztralia,uj-zeland meg par afrikai es oceaniai orszag is :D

2020. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsősorban Új-Zéland és Ausztrália érdekel,de más angol nyelvű országok is szóba jöhetnek.Csak gyárban dolgoztam eddig,szóval csak ilyen munkatapasztalatom van.
2020. jún. 5. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Új-Zélandon voltam de olyan bevándorlási feltételek vannak már,hogy USA-ba könnyebb bejutni.

Nagyon elegük van már a bevándorlókból és nem igazán kedvelik az európaiakat mivel a szakembereik stb megvannak nekik az olcsó munkaerőt meg a közelben lévő óceániai és délkelet-ázsiai országokból megoldják

Egy átlagos polinéz,mikronéz keres a hazájában 300 forint per órát,kb ingyen is elvállalják az új-zélandi munkákat

Legalábbis én ezeket tapasztaltam

Jó szívből mondom,hogy Új-Zéland csak nagyon tuti szakmával éri meg mint pl sebész,programozó és azok közül is sokan szűrnek és nem igazán kellenek európaiak mert a polinéz,mikronéz,vietnámi,thai munkások a magyaroknál is sokkal olcsóbbak


Jó szívből írom,hogy először próbálj meg vagy egy európai angol nyelvű országot vagy Kanadát mert oda szinte bárki kap munkavállalói engedélyt lásd magyarországi romák akik nagyrészt oda mennek ki viszont sokkal jobbak a fizetések mint Magyarországon és Új-Zélanddal ellentétben még megfizethető


Remélem tudtam valamit segíteni :)

2020. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, azért írtam Írországot és Máltát, mert a kérdezőnek EUn kívülre egész pontosan semmi esélye sincs kijutni.
2020. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem késő kimenned dolgozni, de egy biztos nyelvtudás azért kell. Előre jelzem, hogy amit te az iskolában tanulsz, vagy esetleg a tanároddal kommunikáltok, az más, mint a hétköznapi életben használt kommunikáció egy adott országban.


Minimum B1 (erős B1, nem határeset, meg nem oké B1) nyelvvizsgával menj ki, mert ott fognak átverni ahogy tudnak. (Sőt, akár megvezetnek ahogy tudnak, és esetleg az ott élő, nem túl fényes helyi emigráns magyarság akár csőbe is huzhat téged.)


Jól informáld le az adott országot, szokások, mi-miért-hogyan. (Lakcím intézés, telefonszám szerzés és barátai).


Ja, és ne felejts el még valamit: Magyarként Magyarországon Állampolgár vagy. Azon kívül bevándorló, külföldi, emigráns. (Mindegy hogy szakmád van vagy diplomád, akkor is az leszel odakint. Nincs mese, nincs kivétel. Maximum a bánásmód lesz más.)

2020. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kanadát mert oda szinte bárki kap munkavállalói engedélyt lásd magyarországi romák akik nagyrészt oda mennek ki"

na fasza hírünk lehet ott is...

2020. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as nem szoktam reagálni de ezen szakadtam xDD ment a zöld
2020. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek:


Halkan megsugom, hogy ismerek embert, aki mosogatásból vett a barátnőjével bömböst és hitelre házat. Külföldön.


Ja, tudom, nem érdekel, csak le leszek pontozva.

2020. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!