Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket nem feszélyez ha...

Titeket nem feszélyez ha idegen nyelven kell beszélnetek mások előtt, ha még nem vagytok benne profik?

Figyelt kérdés

Ma németül kell majd beszélnem pár emberrel és habár a középfokú nyelvvizsgám megvan, hosszabb írásban 2-3 szó kivételével mindent értek általában, attól még izgulok. Nem tökéletes a kiejtésem, meg félek hogy nem értek majd meg valamit, nem tudok értelmesen válaszolni.

Ilyet érzett már valaki? Mi segít?


2020. jún. 7. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Vannak olyan asszem skyp lehetöségek hogy egymassal beszélgettek csak idegen nyelven.

Igy bele lehet ràzodni.


En anno 17 évesen màr kimentem külföldre dolgozni abszolut természetes volt hogy idegen nyelvet hasznàljak igy kimaradt az a görcs az életemböl. Azaz amikor pl itthon kerestem munkàt es a külföldi cégvezetö interjuvolt még nosztalgia érzésem is lett és jol esett hogy végre hallok valakit itthon is azon a nyelven ahol éltem eddig olyan jol esett :)kb az az èrzés mint amikor külföldön végre magyarral is talàlkozol.

2020. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Millió-.egyszer voltam ilyen helyzetben. Ha van intelligenciájuk, akkor a kiejtéseden nem nevetnek, de akkor sem, ha hirtelen nem jut eszedbe a megfelelő szó. Ekkor írd körül, hogy mit akarsz kifejezni.

Pár éve cseheknek kellett tolmácskodnom eyg gyárviziten, gyártásfolyamatokon.

Ebédnél előjött, hogy csehül tankönyvből sosem tanultam, tehát autodidakta vagyok. Szó szót követett, amikor megkérdeztem, hogy mit szólnak a cseh nyelvtudásomhoz. Egyikük azt mondta, hogy a szókinccsel nincs baj, csak a "ř" (rzs, amit egyszerre kell kiejteni) kiejtése nem tökéletes. Erre azt válaszoltam, hogy ez a magyar "ř". Percekig nevettünk rajta és nagyon jó hangulatban búcsúztunk el egymástól.

Ha ilyenért, ami miatt aggódsz, valaki kigúnyol, akkor ne állj vele többé szóba.

Együtt érzek veled, szorítok neked! Minden jót!

2020. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! :)
2020. jún. 7. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
De, de csak magyarok előtt. Külföldiekkel el tudok beszélni idegen nyelven, anyanyelvi beszélőkkel is. Nem mondom, hogy soha nem izgulok előtte vagy mindig halál nyugodt vagyok stb., de nem félek attól, hogy valami hibát fogok ejteni, nem fogjuk megérteni egymást, hülyeséget mondok, rosszul ejtek ki valamit stb. Ilyen szituációban még soha nem ért semmilyen negatív tapasztalat, soha nem néztek még rám csúnyán, nem nevettek ki stb., hanem inkább mindig örülnek és értékelik, ha próbálkozom (főleg ha az ő anyanyelvük), legalábbis én így vettem észre. Viszont magyarok között (akár csak nyelvtanulás során, ami szerintem nagyon gáz abból a szempontból, hogy az ember nyilván azért van ott, mert tanul) nagyon sok negatív élményem van. Nem azt mondom, hogy nem lehet nevetni, ha valami vicces. Viszont nálunk nagyon sokszor volt olyan, hogy kicikizték a másikat, ha valamit nem jól mondott (akár nyelvtan, akár kiejtés, bármi) és ez nagyon elvette a bátorságom (pedig van nyelvvizsgám meg nyelvi diplomám is lassan). Plusz, azt érzem, hogy itthon nagyon nagy kardinális kérdés az akcentus és ciki, ha magyarként magyar akcentusod van... ez szerintem hülyeség, tök természetes és attól még érthető, amit mondasz. Életemben nem láttam/hallottam olyat, hogy pl. egy külföldit gáznak tartanak az akcentusa miatt, sőt inkább érdekes szokott lenni, ehhez képest úgy csinálnak sokan mintha a magyarnak ciki lenne a magyar akcentus.
2020. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 Igen, ezt észrevettem már én is, főleg gimiben. Ha rosszul ejtettem ki valamit, szinte eltorzult a tanár arca. Pedig honnan is kéne tudnom tökéletesen, ha még épp tanulom...?


Ugyanakkor ha magamból indulok ki, én se néztem még furcsán külföldire az akcentusa miatt. Természetes volt.

2020. jún. 7. 10:05
 6/10 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Én is csak magyarok előtt, főleg, ha ismerem is őket
2020. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig feszélyezett míg nem hallottam az indiaiakat angolul beszélni. Azóta nem feszélyez.
2020. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A főnök remekül beszél hunglishül, de még sosem érezte magát feszélyezve. Én nem beszélek túl gyakran angolul, nem is tökéletes, de merek, csak mindig elmondom, hogy bocs a hibákért.
2020. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem feszélyez, mert az a lényeg, hogy megértenek. Ha pedig hosszabb beszélgetésbe bonyolódok akkor szólok is előre, hogy a hibáimat nyugodtan javítsák ki, abból tudok tanulni. Az meg már nagyon rég nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam, ha kiröhög valaki, röhögjön, legyen szép napja.
2020. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarok elott igen. Kulfoldiek elott nem, mert segitokeszek, es altalaban ertekelik, hogy valaki vette a faradtsagot, hogy megtanulja a nyelvuket.
2020. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!