Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Művészeti munka esetén ha nem...

Művészeti munka esetén ha nem tetszik valami az ügyfélnek mi az etikus eljárás?

Figyelt kérdés

Például adott egy grafikus/festő/varrónő, rendel tőle valaki. A megrendelő megnézi előtte a szolgáltató profilját, portfolióját.

Ha viszont a kapott végtermék nem tetszik neki vagy nem olyan amit várt, attól még ki kell fizetnie? Ebben az esetben ki a "hibás"? A megrendelő előtte látta a szolgáltató munkáit és annak fényében rendelt. Viszont ha a termék nem hibás, csak szimplán nem tetszik akkor mit lehet tenni?


2020. jún. 10. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olyan amit rendelt, eltér tőle, akkor nem kell megvenni, azaz kifizetni, de meg se kapja. Ha olyan, csak nem tetszik, az nem az ő hibája, át kell venni és kifizetni, vagy kérni hogy változtasson rajta, nyilván plusz pénzért.
2020. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez így logikus.

Csak néhol elég vékonynak érzem a határt. Ha azt mondja a megrendelő, hogy ő vidám stílusút kért, akkor ami a szolgáltatónak vidám az lehet tök szubjektív. Vagy hogy mi az a vidám egyáltalán.

2020. jún. 10. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Hú, ezért utáltam én a megrendeléseket fesőként. Egyszer volt, hogy egy elképesztő ronda valakit festettem le, egy nagyon kicsi, rosszul beállított fotóról. Napokig dolgoztam rajta, mikor úgy gondoltam elfogadható, de már nem tudok többet kihozni belőle, akkor elvittem hozzá. Nem tetszett neki, át se vette, ki se fizette. Én meg nem adhatok el egy olyan portrét másnak ami külön neki készült. Többé soha nem vállalok megrendelést.
2020. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam pénzért rajzolni.

Előre kérem a megállapított összeg felét, nyomatékosítva, hogy ez nem visszatéríthető. Majd küldök egy-két vázlatot, amiken könnyű változtatni, ha megegyeztünk, akkor küldök egy részletesebbet, amin még mindig tudok változtatást eszközölni. Ha arra azt mondja hogy ok, akkor kérem a pénz másik felét, megcsinálom a végleges lineworkot, és még azt is elküldöm, hogy tuti jó-e, majd utána színezem és véglegesítem.

Nekem ez többnyire működik, csak meg kell beszélni az elején, és csak korlátozott számú változtatást tenni lehetővé, különben folyton variálni akarnak majd. Előre, ingyen nem dolgozom senkinek.

2020. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!