Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ide nem tudom mit írjak?

Ide nem tudom mit írjak?

Figyelt kérdés

Stewardess szeretnék lenni...már nagyon règóta nagy álmom...de szerintem ez nem egy olyan munka amit 40 éves koromig tudok csinálni sőt..32-5.Szerintetek is?


2.,Az Olasz nyelvet nehéz megtanulni?Nagyából értem mivel félig román vagyok(tudok is)és a Román eléggé hasonlít az Olaszra


3.,Milyen iskolába(még nem vagyok gimis) kène mennem?már kinéztem egyet ami kéttanyelvű(én az angolt-olaszt választanám) az jó lenne? Az angol az nagyon jól megy nekem(anyukám ki is akar küldeni nagynènèmhez Angliába😅😂)szóval azzal nincs bajom...mi lenne még fontos?



2020. jún. 13. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fiatal vagy még, és tapasztalatból mondom, hogy az álmod még vagy ezerszer meg fog változni. 😄 De persze van, hogy az ember kitart mellette, vagy visszatér hozzá egy idő múlva (pl én 😅).


Miért pont olasz? Olasz társasághoz szeretnél menni?

Bár igazából ha van egy erős angolod akkor amellett szinte mindegy, hogy milyen másik nyelven tudsz, a lényeg hogy jól beszéld mindegyik nyelvet. A légi közlekedés nyelve az angol, szóval az mindenképp kell.

Az arab társaságoknál azt hallottam, hogy pluszt jelent, ha beszéled a nyelvüket, de persze enélkül is megcélozhatóak. De ha tegyük fel beszélsz olaszul, akkor esélyesebb, hogy olasz járatokra kerülsz majd.


Nem kell külön végzettség, hogy légiutas kísérő legyél, mivel minden társaságnak külön tréningje van a dolgozói számára. Az nem hátrány, ha van tapasztalatod a vendéglátóiparban, de ez nem követelmény.


Fontos még (az interjún pl ezeket nézik), hogy legyél nagyon türelmes, mosolygós. Elvárt, hogy jó problémamegoldó legyél és hogy tudj csapatban dolgozni. A legtöbb társaságnál mezítláb el kell érni a 210cm-t kinyújtott karral, és úszni is tudni kell. Van, ahol utóbbit komolyabban veszik, van, ahol meg nem. Ez légitársaságtól függ.


Tuti, hogy nagyon sok mindent kihagytam, de most hirtelen így ezek jutottak eszembe. Ja még talán az, hogy látható helyen ne legyen tetoválásod (én pl. szerettem volna fiatalabb koromban, de tudtam hogy van ez a szabály és emiatt nem csináltattam😅).


Ha eszembe jut még valami fontos, írok.

2020. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Emiratestől szoktak jönni Magyarországra toborozni évente párszor, reméljük ez akkor sem fog változni mire te oda jutsz :) A stewardess amúgy szerintem kicsit olyan mint a modell szakma, alapvetően nem az iskoláktól függ hogy alkalmas vagy e rá hanem a génjeidtől. Elég erős angol mindenképp kell, de szerintem van ahol többet is elvárnak (de a plusz nyelvtudás mindenképp előny). Illetve még számos szűrőn kell átesni hogy egyáltalán kiválasszanak, majd ezeknek is olvass utána. Ja, és szerintem ritka a 40es légiutas kísérő, ezt inkább addig csinálja az ember amíg fiatal és nem gond hogy állandóan mozgásban vam, illetve bírja a körülményeket
2020. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat☺️
2020. jún. 14. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már az angol megy, az bőven elég :)

Nem csak addig lehet ezt csinálni, nekem van egy csomó kollégám, akik 60 évesen még repülnek és onnan is mennek nyugdíjba. Fapadosoknál divat ez, hogy max 40 éves korig repülsz.

2020. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!