Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz hogy a vendéglátásba...

Az igaz hogy a vendéglátásba nem fizetnek túlórát?

Figyelt kérdés
Szóval a 8 órát kifizetik de a + órákra nem fizetnek? Akkor tulajdonképp azon felül ingyen van ott az ember a meló helyen létezik ilyen?

2020. jún. 19. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megesik.
2020. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A vendéglátás munkajogi szempontból a legg**ibb szektorok egyike. Ott még a minimálbér is csak tájékoztató jellegű, a legnagyobb munkaerőhiányban is simán vettek fel dolgozókat 0 Ft+jatt fizetéssel.
2020. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi 5G fejlesztésnél sem fizetik.
2020. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(mondjuk a vendéglátóipari nehezebb szerintem, mint az se gyártás)
2020. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Van, ahol nem fizetnek rendesen. De ez ettől még nem általánosítható.
2020. jún. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Munkahelyfüggő. Én dolgoztam olyan helyen (hotel), ahol mindig becsúszott 3-4 óra túlóra, és battak kifizetni, de olyan helyen is, ahol még fél órát is, ha felírtunk, kifizették.
2020. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ahol én dolgoztam néha kifizették. De amikor egy héten több mint 12órát dolgoztam minden nap,akkor inkább a jövőhónapban annyival kevesebb ideig lehetett dolgozni. Az ilyen közvetitők,vállalkozóknak van érzékük ahhoz,hogy a lehető legkevesebbet kelljen kifizetni, Ismerik az összes kibúvót,praktikát.
2020. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!