Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ápolók! Magyarországon mit...

Ápolók! Magyarországon mit csinál egy átlagos gyakorló ápoló?

Figyelt kérdés
Ápoló leszek,és szeretném megtudni mit csinál,mire kell számítanom,ha ápoló leszek.

2020. jún. 22. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A tanulókra, nagyon kezdőkre sok helyen az ágytálazás, pelenkázás, ágyneműcsere vár a leggyakrabban. De nem szabad hagyni, hogy folyamatosan ezeket csináltassák veled, mert akkor nem tanulsz érdemlegeset.
2020. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ezt néhány mondatban összefoglalni nem lehet, mert minden kórházi osztály más, így a feladatkör sem egyforma.

Nagy vonalakban gyógyszerelnek, infúziót kötnek be, injekciót adnak be, vért vesznek, illetve alap ápolási feladatokat látnak el ( ágyazás, mosdatás, etetés, tisztázás). Valamint vezetik az ápolási dokumentációkat.

Akár OKJ-s, akár diplomás ápolónak tanulsz majd, lesz gyakorlati része is a képzésnek, mikor a helyi oktatókórház szinte összes osztályán fogtok hosszabb-rövidebb időt eltölteni, így betekintést nyerhetsz abba, konkrétan mik az ápolói feladatok.

2020. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én gyakorló ápoló voltam és ápolónak tanultam, mellette dolgoztam osztályon. Akkor, már a munkatársaim elkezdtek tanítgatni és szakápolói feladatokat is rámbíztak felügyelettel, h miután végzek, kevesebb időt kelljen a betanulásra szánni, pl vérvétel, katéterezés, szonda levezetése, infúzió bekötés, branülálás, vénás gyógyszerek beadása (az utolsó kettőt ápolók is, csak osztályos meghatalmazással végezhetik).


Alapjáraton ezek tartoztak a gyakorló ápolói feladatkörömbe: hőmérés, RR mérés, étel kiosztása, esetleg etetés, tisztázás, ágyazás, ágytálazás, mobilizálás, cukormérés, mosdatás, pszichés vezetés, sztómagondozás, beöntés, veszélyes hulladék összegyűjtése, betegmegfigyelés, illetve jelezni a szakápolónak, ha az egyik beteggel gond van. Azt hiszem, h nagyjából mindent leírtam, de lehet, h maradt ki valami. Igazából jól írták előttem, h minden osztályon kicsi más a feladatkör.

2020. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
A gyakorló ápoló nem az ápoló tanuló, hanem a már végzett ápoló, aki gyakorolja a hivatást
2020. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 4-es válaszoló!

A gyakorló ápoló egy 2 éves önálló képzés, amire ráépül az ápoló képzés, ami + 1 év.

2020. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
És ápolónő újraélesztést végezhet vagy minden esetben reanimációs csapat végzi?
2020. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell reanimálniuk. Míg a reanimációs csapat oda nem ér, el kell kezdeniük. Ezért kell 5 évente egy alkalommal kötelező továbbképzésre menni emiatt.
2020. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 igen, mndig van valaki az asztalnál (ahol én voltam a másik ápoló), akinek ha bajt lát ""visít"" az ápoló, így egyből tudja hívni a reanimáló csapatot. De abban az 1 percben el kell kezdeni az újraélesztést.

Amúgy mindent csinálsz ami beletartozik a kompetenciáidba, mi gyógymasszőrökként is vércukrot mértünk, katétert engedtünk le, etettünk is. Nem voltak velünk akkora parasztok hogy mi pelenkázzunk, de mindent meg lehetett nézni amit akartunk (idegsebészeten ezek elég érdekes dolgok voltak). Igazából amit ott láttam, aszerint a gyakorló ápolókat nem nezik le és nem (csak) a csicskamunkákat adják a kezébe. Ugyanolyan önálló, gondolkodó dolgozót nevelnek belőlük, akik csinálhatják azt, amire van képzettségük, és kompetenciájukon belül szabadkezet kapnak.

2021. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!