Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen most 2020-ban Budapeste...

Milyen most 2020-ban Budapesten dolgozni és élni?

Figyelt kérdés

- Mennyire élhető a város?

- Mennyire tudsz megélni és félre rakni? (Ilyen albi árak mellett)

- Emberek és munkahelyek milyenek?


—————


Én tavaly nyáron voltam fent két napot. Autót vásároltam. Bevallom nem tetszett ahány kéregető volt az mind megtalált.


Rengetek a kosz a por engem ez zavart legjobban.



2020. jún. 27. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Te, tudod te mekkora ez a város...? Hány családi házas zöldövezete van? És hogy közel 2 millió ember lakja...? Na pont olyan. :)
2020. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Én a kertvárosban lakom, jó egyetemre járok, nekem nagyon jó. Rengetek program, hely van mindefele. A belváros meg olyan, amilyen egy nagyváros: zsúfolt, néhol koszos, poros, de pezsgő, hangulatos is egyszerre. Budapestnek ezer arca van, 2 milliós világváros, mindenféle ember van itt. Nem lehet a kérdésedre értelmes választ adni. Drágább, mint a vidék, az biztos.
2020. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a F-t, mit művel, és az összes kérdésedre megkapod a választ.
2020. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Ami egyeseknek rossz (drága albérlet), az másoknak, a kiadói oldalon állva nagyon előnyös.


Van, aki pénztáros 150 000-ért, van, aki programozó 800 000-ért és van, aki 6-7 belvárosi étterem tulajdonosa és 15-20 milliót elrak egy hónapban.


Lakik sok hajléktalan is Pesten, de Csányi Sándor is ott él.


Milyen konzekvenciákat akarsz levonni?

Mérlegelj, hogy mennyit kereshetnél Pesten, s azzal jobb lenne-e az életminőséged, mint jelenleg!

2020. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Most a Covid-jarvany szuneteben nehez megmondani.
2020. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lakásod, könnyű. Ha nincs, pokol. Nekem sosem volt gondom az álláskereséssel Budapesten, a kollégáim hol jók voltak, hol nem, ez nagyon helyfüggő. Szeretem a várost, de alapvetően azt mondanám, hogy nehéz itt egyről a kettőre jutni.

Nekem van itt saját, tehermentes lakásom, így félre tudok tenni 200-at havonta, ha odafigyelek, mert a fizetések jók. De pokoli ingatlan-és albérletárak vannak.

2020. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Továbbra is vicces, amikor valaki eg 2 milliós várost meghatároz egy kis szelete alapján...


- Mennyire élhető a város? Teljesen, minden elérhető mindig. Jó környéken lakom

- Mennyire tudsz megélni és félre rakni? (Ilyen albi árak mellett) Saját lakás, fizetem a hitelt, ami harmada nagyságrendileg a környék albérletárainak. Nem keresek rosszul, tudok spórolni

- Emberek és munkahelyek milyenek? Jó környék, nincsenek kéregetők, az emberek normálisak. A saját munkahelyem jó, szeretem

2020. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Budapest egyik híresen pocsék utcájában lakom. Sok a kéregető, az "érdekes arcú" ember, bőven vannak erőszakos bűncselekmények (késelés, rablás), hangosak a szomszédok, de legalább kevés a lakbér. Annak ellenére, hogy közbiztonság szempontjából iszonyat, általában nyugodt szívvel sétálok haza, nagyon ritkán van olyan, hogy cidrizek.

Magát a várost egyébként szeretem. Rengeteg lehetőség van, munkahelyet is mindig gyorsan találtam újat, de a szabadidőmben is ezer dolog közül választhatok, hogy épp mit szeretnék csinálni. Hét éve lakok itt, de még mindig nem pipáltam ki mindent a listáról, nem jártam az összes múzeumban, nem ittam az összes kocsmában, nem futottam minden parkban, és sosem jártam a XXIII. kerületben.

Kétmillió emberből a nagy számok törvénye alapján több a hülye, mint mondjuk egy 1000 fős faluban, de épp emiatt több érdekes emberrel ismerkedhetsz meg, könnyebb barátságokat kötni, társat találni is, mert sokan vagyunk.

A tömegközlekedés szerintem kiváló. Mindenhová el lehet jutni BKV-van (már más kérdés, mennyi idő alatt, és milyen utastársakkal), éjszaka is óránként járnak a buszok kb, autót nem is érdemes fenntartanom. Vannak nonstop élelmiszerboltok és dohányboltok is, szóval nincs az, mint a szülőfalumban, hogy ha lekésted az utolsó buszt, akkor gyalogolhatsz haza két órát (mert nincs is utolsó busz gyakorlatilag), és az sem baj, ha sátoros ünnep előtt elfelejtettél tejet venni, úgyis találsz valahol egy nonstop boltot vagy benzinkutat.

Ha egyszer gyerekvállalásra adnám a fejem, egy csomó intézmény közül válogathatnék a képességeihez és érdeklődéséhez mérten, akár elitiskolák közül is. És még csak kollégiumba se kellene költöznie.

Összességében szerintem nagyon jó és élhető város.

2020. jún. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az elheto varos annyira fellengzos dolog...

Ha sok penzed van, akkor a legtobb varos élhető, mert meg tudod fizetni a varoson beluli, jo kornyeken valo lakhatast.


Ha keves penzed van es nincs a kornyeken bolt 40 km-ren belul normálisabb bolt es neked nincs kocsid, akkor nem elheto.

2020. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%

Budapest a legjobb város, minden szempontból.


Csak reméljük hogy Kari Geri és az egész baloldal úgy megbukik, mint országosan Gyurcsány 2006-ban. És utána már rájönnek az emberek, hogy a Fidesz a kisebbik rossz. És jóideig nem lesz baloldali polgármester, csakúgy mint baloldali miniszterelnök. Nem értem mit nem értenek az emberek ha országosan a Fidesz az erős akkor önkormányzati szintén is őket kell választani, mert úgy lesz pénz. Így meg látjuk mi van. Szeged is ugyanezt rontja el már évek óta. Logikusan kellene csak gondolkodni. Úgy se jobb egyik se a másiknál. De úgy legalább nem kellene egész nap egymás lehúzását hallgatni.

2020. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!