Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Konyhai kisegítőnek ezeken...

Konyhai kisegítőnek ezeken kívül kell valamit tudnia?

Figyelt kérdés

takarítás, mosogatás, szemét kihordása, zöldség mosás/pucolás/vágás, asztalon lévő tányérok behordása.


Nah de mikre is gondolok pontosan?

- panírozás

- főzés

- nagy zsákok/kondérok emelése


Ezek közül is kell valamelyiket?

Csak mert 20 éves vagyok, és nemtudok panírozni igazán, és a fizikumom sem egy "The Rock".

Főzni talán egy tésztát feltudok tenni, de mivan ha elsózom? Csakmert olvastam hogy ilyenre is betehetnek.. Valaki tudna esetleg mesélni, aki dolgozott már ilyen helyen?



#munka #főzés #konyha #fizikum #konyhai kisegítés
2020. júl. 4. 02:44
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nagy zsákok, kondérok szóba jöhetnek, de ha látják hogy nem megy, abba be segítenek. A kaját csak előkészíteni kell tudni, magyarul pucolni, fel vágni, ilyesmik. De alapvetően mindenre be tanítanak amit tudnod kell! :)
2020. júl. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A panirozás meg a főzés már nem a te feladatod, hanem a szakácsé


Te csak étel előkészitő és takaritó munkát végzel mint konyhai kisegitő de ez egy OKJ-s szakma amit el kell először végezni

Majd ott a szakmai tanfolyamon meglátod miből áll egy konyhai kisegitő feladata

2020. júl. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Már a mosogatáshoz is OKJ kell?
2020. júl. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Énis ezt kérdeztem, ő váltig állítja hogy kell. Mutatta is, hogy van ilyen tanfolyam, azomban az nemvolt odaírva hogy szabályok, rendeletek, vagy bármi. Ez olyan, hogy eladónak is mehetsz végzettség nélkül, van ahol nem kérik (Aldi). Tanfolyam szinte minden van, herevasalás is, kisbaba etetése is, a kérdés hogy a tudáson kívül kellenek-e ezek másra is. Ezt így énsem hallottam/láttam hogy ilyesmi létezne vagy kellene, írtam is vele, de persze nem provokációból. Én azt tudom, amit látok. Sok-sok ember dolgozik ilyen olyan konyhán, szomszédom is, és nemhiszem hogy lenne neki külön ilyesfajta végzettsége. Felvenni is felvesznek, mert már telefonáltam ilyen melóra, a kérdés nyilván az, hogy valóban kirúghatnak-e, ha jön ellenőr.. Nem tudom a választ, mivel annyira azért nem vagyok ebben benne
2020. júl. 4. 07:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Azzal érvelt, hogy ne ott szerencsétlenkedj, de erre ottvan a betanulás, ami 1 nap szerintem bőven elég. Illetve annyira nagyon nemkell mit tanulni, nem egy 5 csillagos francia étterem ez. Egyébként énsem hiszem hogy ez elvárás lenne, mert a konyhai kisegitő munka, az a betanított munkák vezetője, és nem hiába. Ha gyárba felvesznek, ahol az alkatrésztől életek függhetnek, akkor ne hogy már ne pucolhassak meg egy répát vagy krumplit nah.
2020. júl. 4. 07:50
 6/9 anonim ***** válasza:
4. Igen, már a wc pucolàshoz is.
2020. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Panírozás, főzés a szakács dolga, az asztalok letakarítása a felszolgálóké. Te jobb esetben el sem hagyod a konyhát, kivéve, ha a rakárba mész vaagy a hűtőből veszel ki valamit, valamint leviszed a szemetet a konténerekhez. Mosogatás, takarítás, zöldségpucolás a konyhai kisegítéső dolga. Te mosod fel a padlót és takarítod ki a sütőt.
2020. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kellett panírozni, cipekedni, viszont főzni a szakácsnak kell. Az étel előkészítése, mosogatás, takarítás, pucolás stb is a te dolgod lenne.

Dehogy kell hozzá OKJ...

Sok helyen már a szakácsnak, pincérnek sem kell végzettség, csak legyen, aki a munkát elvégzi.

2020. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
4 éve vagyok egy helyen. Főzök és sütök is. Több sefet megéltem, ellestem egy csomó dolgot. Nyilván oda állítanak, ahol éppen hasznos vagyok. Én lettem a joker. Mindenhol bevethető... Nyilván nem sokkal több anyagi juttatással jár, de felelősségben sokkal több. Kezdek is belefáradni. :D
2020. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!