Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van esélyem,hogy munkát adjanak?

Van esélyem,hogy munkát adjanak?

Figyelt kérdés

Voltam gyakornok egy cégnél.

Mikor lejárt a gyakorlati idő,a főnök mondta,hogy nem tud munkát adni a cég anyagi helyzete miatt,de gyakornokoskodni bármikor tudok ha szeretnék.

Éltem a lehetőséggel.

A következő hétfőn bementem,de az elején mintha kicsit meglepődtek volna,hogy bementem.

Nagyon pedálozok: a főnök irodáját átrendeztem. Mindig panaszkodott ha nem talált valamit,rendet raktam,de láttam rajta,hogy nem tudja hova rakni a gesztusomat.

Utána megkérdeztem tőle,hogy csináljak-e pénzügyi elemzést a cégről és konklúziót hogyan lehet sprórolni a vírus miatt-na ezt már értékelte.

Meg is csináltam és tanácsoltam hogy küldjön el 2 felesleges embert. Kicsit meglepődött,hogy ezt javasoltam,de mondta,hogy ha jön a 2.hullám akkor bármi megtörténhet.

Jó,ezt azért csináltam,hogy legyen esélyem bejutni.

Mit tanácsoltok? Hogyan kapjak itt munkát?


2020. júl. 6. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Seggnyalo😆
2020. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Meg is csináltam és tanácsoltam hogy küldjön el 2 felesleges embert."


Szép tőled, remélem tudod hogy működik a karma.

Szép dolog, hogy pedálozol, de ha egy gyakornok ilyet mondana nekem szájoncsapnám, mint főnök. Nem feltétlen úgy kell pedálozni, hogy kitúrsz mást.

2020. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok beleszólni de miből gondolod hogy azzal kapsz munkát hogy már OTT DOLGOZÓ emberek kirúgását javaslod? Nekem nem fér össze a kettő.
2020. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A fonok se hulye. Teged fog eloszor kibaxni :D latja, h milyen fereg vagy
2020. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, hiszen eleve megmondták, hogy nincs rá pénzük.
2020. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondtak ilyet, de tudod, ahol van hely gyakornokoknak, ott van hely egy jól bevált gyakornoknak is főállásban melót kapni.


Én nem mentem le csicskába, elfogadtam, hogy nem akarnak velem dolgozni és pár hét alatt felvetettem magam máshova főállásba.


Te jelenleg tényleg csak segget nyalsz. Lehetsz a munkaadód anyja meg bejárónője is, ha szakmailag nem vagy hasznos, nem kapsz ott szakmai melót

2020. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 swad válasza:
73%
Símán megkaphatod az állást,ha a főnököddel hasonszőrű vagy. Gondolok itt arra,hogy ha a főnököd is nyomanc,vagy az volt valamikor. Persze biztos ami biztos alapon - ha 10-ből legalább 8-as nő vagy - feküdj le vele jópárszor! :D
2020. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál, ha pár hónap múlva egy tefajta gyakornok csinálná ugyanezt veled....???? A hátad mögött....

És miatta rúgnának ki téged...

2020. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán, mit keresel egy idegen munkahelyen? A gyakornoki jogviszonyod megszűnt, gondolom önkéntes szerződésed stb. sincs. Nincs jogod ott tartózkodni, és ugyanígy másik oldalt, a bújtatott foglalkoztatást is büntetik.

Miért rendezed át egy idegen ember irodáját? Dolgozni akarsz, de közben ennyire nincs mit csinálnod? Mennyire lehet komoly az a pénzügyi elemzés, aminek a végeredménye 2 ember kirúgása?

Nem, nem fogsz bekerülni. Most még elnézik a dolgaidat, mert lelkes vagy és unatkozol. Én mégis azt gondolom, hogy egy új munkahelyen nem csak a főnök szimpátiáját kell kivívnod, ha az ott dolgozók nem fogadnak el kollégájuknak, megette a fene az egészet. Ha neked lenne ott helyed a későbbiekben, már tudnál róla, és nem kéne pedáloznod.

2020. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rengeteget segítek a cégnek,ezt a főnök is elismerte.

1x mondott negatív kritikát.

Csak 1x,a többi alkalommal végig dicsért.

Egy dolgot tényleg elszúrtam.

Azt akartam,hogy az üzletünket többen vegyék észre,ezért konzultáltam az illetélesekkel és a megállni tilos táblát leszedték az útról. És...többen tértek be az üzletünkbe. Ezt elismerte a főnök,csak azzal volt a baja,hogy parkolni nehéz azóta az úton. Ez mondjuk jogos,gondolhattam volna erre.

De ezen kívül elégedett.

A gazdasági elemzés nem abból állt csak,hogy rúgjon ki 2 embert. A lehetőségeket vázlatosan elemeztem.

Az 5 lehetőségből kettőt megvalósított. A kirúgást azt a végső esetként vetettem fel.

2020. júl. 6. 20:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!