Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van e jobb lehetőségem szakács...

Van e jobb lehetőségem szakácsként ezekkel az elvárásokkal?(részletek lent)

Figyelt kérdés

Elvárásaim:

- Teljesen bejelentett munkahely

- Maximum napi 8 óra munka

- À la carte étkeztetést nem vállalok


Jelenleg nettó 165 ezret kapok havonta(160 óra munka havonta kb), és korlátlan étel ital fogyasztás.


Tudnék többet kihozni ilyen feltételek mellett máshol, ez a kérdés



2020. júl. 10. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Van
Nincs
Egyéb(kifejtem véleményem)
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
8 órás munka szakácsként? Ilyen még mesefilmekben sincs. :D Na jó, talán menzaszakácsként, de ott a fizud ettől nem lesz több, az is biztos.
2020. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pontosan, menzaszakács vagyok.

Talán a 8 órából tudok engedni(12 órát is dolgozni), amíg teljesen bejelentett módon kifizetik és NEM Á LA CARTE.


Tehát mindenképpen kifőzdés vagy menzás vonalat tudom csak elképzelni.

De ha ebben ez a maximum akkor jó tudni

2020. júl. 10. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj az alakart (bocsi, imádom fonetikusan írni az idegen nyelvű szavakat :D) étkeztetéssel? Csak kíváncsiságból kérdem, én pincérként dolgoztam sokáig. Általában falusi, max. 100-130 férőhelyes éttermekben, fogadókban. Általában 2 szakáccsal plusz konyhalánnyal, és/vagy tanulóval kihúztuk a hétvégéket, szükség esetén beállt a szintén szakács főnök is. Forgalmas helyek voltak, hétvégente 11-től du.4-5-ig full létszámmal. Majd kis szünet, és vacsorára újra megtelt a hely többször is. Ott a szakácsok most is 10-12 órában melóznak 250-300 között keresnek.
2020. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendkivül stresszes, folyamatos hajtás, rendszeresen nincsenek bejelentve a szakácsok, csak nagyon jó esetben 2-4 órára, a többi zsebből megy vagy naponta 15 ezer de akkor semmi bejelentés, a 10-12 óra pedig van 12+ is.


Én csak hallomásból tudom mert vannak ismerőseim akik különböző éttermekben dolgoznak és sehol sincsenek bejelentve és tudom tölük hogy örült hajtás van,pörögni kell nagyon.


Számomra a nagyüzemi/munkahelyi/menzás vonal ami vonzó(szinte 0 stressz,semmit sem érzékelek legalábbis), alakartot nem vagyok hajlandó vállalni.

2020. júl. 10. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem megfelelő lehet számodra a fővárosban esetleg közeli vonzáskörzetében elhelyezkedő kifőzde. A teljes bejelentés nem tudom mennyire garantált. Ahogy írtad is, vendéglátásban trükköznek, méghozzá durván, én például pincérként egy fogadóban, ahol volt szálláslehetőség, reggel 7-től este 10-11 ig tartó melóra 6 órára voltam bejelentve.... De a fizu a főváros környékén biztos, hogy jobb. A helyek, amikről én írtam Nógrád megyében vannak, Budapesttől kb. 40-50 km-re, ezt csak viszonyításképpen írom, hogy lásd a fizetés itt milyen, de igen, a folyamatos hajtás, az garantált, mert üdülőfalukról beszélek. Habár az is csak szezonban húzós(ápr.-okt), máskor egész laza.
2020. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyírségi vagyok, ezek szerint a nógrádi fizetés hasonló az ittenihez, ismerőseimet kérdezve akik étteremben dolgoznak olyan 200-300 ezer között keresnek a trükközés mértékétől függően.


A menzások között még ez a 165 is amit kapok kiemelkedő bármennyire viccesen hangzik is, sok helyen 120 at kapnak (van egy tényleges szakács, a többi pedig kisegítőnek van felvéve hivatalosan így csak a minimálbér jár nem a garantált bérminimum) . Plussz rájön erre még hogy ténylegesen minden nap szabadsággal rendelkezem, csak annyi hogy egy hétnél több szabadságot egyszerre nem engednek kivenni.


Budapest opció lehet, mert van szüleimnek ott egy lakása, de már 2 testvérem is ott van "közös" azért elég kellemetlen lenne osztozni már 3-unknak rajta. De megfontolom ha sokkal jobb a fizu bár magát BP-t ki nem állhatom személy szerint

2020. júl. 10. 21:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!