Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 24 évesen késő elkezdeni...

24 évesen késő elkezdeni szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Elmentem egyetemre, de közben észrevettem, hogy nincs értelme továbbtanulni, nem sokat ér ma már a diploma. 2-300 ezer forint amit megadnak, az kb semmi.

Egy katás egyéni vállalkozó szakmunkás meg megkereshet 800 nettót havonta.

De nem iskolarendszerű képzésre gondoltam, hanem valami gyorsított OKJ-s képzésre. Pl láttam ilyet, hogy 11 hónapos kőműves képzés. Nem tudom mennyire jók ezek. De semmi kedvem nincs már visszaülni 2 évre az iskolapadba, főleg nem a 16-18 éves szakiskolások közé, 24 évesen. Nem tudom mit csináljak. Elcsesztem az életem.



2020. júl. 14. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

OKJ-s képzést én úgy tudom hogy már nincs, de amúgy szerintem sose késő

Ha szeretnéd csinálni akkor csináld

2020. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De most üljek be egy szakiskolába a gyerekek közé?
2020. júl. 15. 00:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit csesztél el még csak 24 éves vagy. Nekem vannak 29,40 de még 43 éves osztálytársaim is az egészségügyin. Még fiatal vagy és ahogy látom még nem kaptad meg azt a munka típust amit szívesen megtanulnál akár egyetem,posztlici vagy képzés során.A helyedbe elgondolkoznék,hogy mi az a munka amit hosszú távon szivesen végeznél. Hiába fogsz olyan helyen dolgozni ahol lehet egy 50-100 többet fizetnek de nem érzed ott jól magad azzal csak saját magadal cseszel ki.
2020. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok én is így jártam . Ha még szeptemberben indulsz okjn és 2022dec-ig befjezed a képzést meg okjs oklevelet kapsz. Jelenleg én is arra várok hogy elinduljon. Amúgy meg fogsz lepődni de bizonyos képzéseken több az idősebb ember.
2020. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt nem az a lényeg, hogy nem akarom csinálni, én szerettem az egyetemet. De nekem pénz kell és egy szakmunkás 2-3x annyit keres, mint amit egy gazdasági diplomával lehet keresni. Egy szakmunkás ma már többet kap egy mérnöknél is. A mai lakásárak mellett meg lehetetlen előrehaladni még nettó 300-as fizetéssel is. Alig lehet valamit félretenni belőle.
2020. júl. 15. 00:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Élj alkalmi munkavállalóként és úgy egyszerűbb a döntés. Én 16 évesen segédmunkás mellett kezdtem kőműveskedni, melyet 18 éves koromra teljesen kitanultam a mesteremtől. Papírom nem volt a szakmáról, de a tudás megvolt hozzá így 18 éves koromtól komolyabb munkákat vállaltam egyénileg. Komoly összegeket megkerestem. Azonban 19 évesen mikor Németországban voltam dolgozni a betanítómmal, történt egy baleset. A tető beszakadt aladtunk és a fejemre hullott egy nagy cserép. Nem is emlékszem semmire csak arra, hogy a következő pillanatban már visító mentőben feküdtem. A fejemnél volt egy csurom véres törülköző illetve majd szét robbant a fájdalomtól a fejem. Végül szerencsém volt mert megúsztam agyrázkódással de attól a pillanattól kezdve eldöntöttem, hogy tovább lépek. (igazság szerint annyira nem is rajongtam a szakma iránt, csak a pénz miatt csináltam) Ez azonban nem volt ilyen egyszerű, több mindenbe belekóstoltam (úgymond vagy 33-4 évig elteketóriáztam, közben estin megcsináltam az érettségit) mire elhatároztam, hogy elvégzek egy logisztikai ügyintézői OKJ-t. Ekkor voltam 22-23 éves. Azonban megbuktam a záróvizsgán és én meg hülye fejemmel b**ztam befejezni. Majd végül 26 évesen elhatároztam, hogy nem lépecolok tovább, letettem a C+E jogsit és elmentem kamionsofőrnek. Mai napig ezzel foglalkozom és szeretem (most 30 vagyok) Szóval látod, nem egyedül vagy így, semmivel sem vagy elkésve. Biztos vagyok benne, hogy megtalálod majd a hozzád megfelelő szakmát.

Sok sikert!

2020. júl. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van még OKJ, most szeptemberben indulnak az utolsó képzések.

Később is lesz felnőttképzés, nem kell gyerekek közé beülni, csak jóval hosszabb időt fognak igénybe venni, nem lehet majd 9 hónap alatt olyan szakmát szerezni, amit amúgy közoktatásban 2-3 év alatt tanítanak meg, hanem a felnőtt tanfolyam is kb ennyi ideig fog tartani. Szóval ha szeretnél egy szakmát, annak most ugorj neki, később nehezebb lesz.

24 évesen egyébként egyáltalán nem késő újat tanulni. Én 33 vagyok, van egy diplomám és két szakmám, és most még gondolkodom rajta, hogy ősszel szerezzek mégegy szakmát, amíg még a régi feltételekkel lehet tanulni.

Mondjuk én a helyedben nem hagynám annyiban az egyetemet. Vannak hétvégi okj tanfolyamok is, ahova csak szombatonként kell bejárni, azt megcsinálhatod az egyetem mellett is, utána még mindig el tudod dönteni, hogy elmész-e teljes állásba dolgozni, vagy se.

2020. júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egyetemet ne hagyd abba. Nem tudom milyen szakon vagy és hol, de a gazdasági szakokkal is nagyon tisztességesen lehet keresni, csak sok faktor kell hozzá mint nyelvtudás, tapasztalat, szerencse, tehetség stb stb.

A 2-3 az igaz, de az a kezdő bér, az növekszik majd hamar.

Ha abba is hagyod, folytasd levelezőn, úgy nagyon könnyű.

OKJ-t sem késő elkezdened, de mire ott is szakember leszel, eltelik annyi idő mint egy ba ma kombóval.

2020. júl. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még. 31 évesen mentem okj-ra, most végeztem 33 évesen, el is tudtam vele helyezkedni. De későbbre is tervbe van véve tanulás. Felnőtt képzésen nem a 16-18 év a jellemző, mondjuk ha rólam és a jövőmről van szó, akkor teljesen mindegy, kikhez ülök be (legyen mindenki magánügye, h hány éves, nem értem, ez miért szempont). Korai lenne még temetni magad.
2020. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy katás egyéni vállalkozó szakmunkás meg megkereshet 800 nettót havonta." - Azért ehhez jó nagy szerencse kell. Ha olyan helyen dolgozol, ahol más nem vállal rajtad kívül ilyen munkákat ÉS van is rá igény, akkor talán megkeresheted. Ellenkező esetben kénytelen leszel versenyezni a konkurenciával (vagy olcsóbban dolgozol vagy jobb minőség kell biztosítanod, ami egy több éve szakmában dolgozó vállalkozóval szemben biztosan nem fog menni az elején).


Ha nem keresnél 800 nettót, akkor már el sem kezdenél dolgozni 200-300-ért? Ez azért elég rossz hozzáállás. Addig működik maximum, amíg eltartanak.


Ettől függetlenül nem, nem késő szakmát tanulni, de ha csak azért akarod megtanulni, hogy majd 800 nettót keress vele (ami közel sem biztos, hogy be fog jönni) akkor nagyon pofára eshetsz majd később.

2020. júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!