Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen titkárként dolgozni?

Milyen titkárként dolgozni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

En ugy làtom hogy tudni kell elég kvalifikàlt fennkölt tàrsalgàst folytatni pl hogy vezetökkel ki tud jönni akiknek ugràlni kell. Abszolut nem elég csak a szakmai hozzaertes.


Egyik allashirdetesben ezen hangsuly is volt, hogy nem elég a suliban tanult szemelyügyi ügyintezö vagy hasonlo diploma, hanem tudjon beszélgetni,tarsalogni, stb, mert jelenése lehet nagy fejek közt.

Csak ez hivatali nyelven megfogalmazva.

Azota valszeg talàltak is vkit mert hirdetes törölve. Pont ezert nem jelentkeztem mert en sima alkalmazottként a sajat kisfönökömmel sem tudok bratyizni. Diploma ide vagy oda.



De dolgoztam ügyvednel, ahol a titkarnö viszont mindenkivel tudott spanolni. Birosag, àllambiztonsagiak, stb, mindenki a zsebében volt.en meg azalatt csendben gépeltem. Es még en lettem a zavaro tenyezö.

2020. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem kell túlmisztifikálni, első hozzászóló eltúlozza ezt a bratyizást. Én titkárnőként melózok igazgató mellett, elég ha értelmesen beszélek és nem lóg ki a kapanyél a számból. Sőt! Tudni kell befogni is, mert egy titkár sok esetben olvas, hall olyanokat a főnöke mellett, amiket nem szabad kikotyogni.

Legyél semleges a kollégákkal, de ha titkárnak mész, akkor tudd, hogy te vagy a főnököd szócsöve, tehát határozottság is kell. Gépelés előny, mert az sok lesz. Magas informatikai tudás kötelező! Kissé ugyan kulimeló, mert egy titkárnőnek kell a vendégeket kiszolgálnia, sok esetben a rendezvényeken segédkeznie, pénzt kezelni. Mindig elérhetőnek kell lennie. Aládolgozunk a vezető keze alá, kiszűrjük a rossz anyagokat, koorináljuk a feladatokat, határidőkkel zsonglőrködünk, sok esetben más vezetőket diplomatikusan rávezetni, hogy tessen kijavítani a jelentését, mert baromságokat írt.

Hogy mennyire megerőltető az munkahely függő. Van ahol van idő maszekolni van olyan, ahol nincs.

De ugyanakkor hálás is, ha jó vezetőt fog ki az ember, mert mégiscsak tudják értékelni a munkát, hiszen nagyban megkönnyíti egy jó titkár az életet. Sokan fognak látszólag szeretni, mert a főnök titkárával jóban lenni előny. Ezekkel az emberekkel én nem szoktam kivételezni, mert értelme nincs. Amint elmozdulok a pozíciómból, ők el is tűnnek.

2020. júl. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
Nekem erről a csicska jut eszembe, hogy hozd ezt, tedd azt, nem látsz s nem hallasz semmit...személyi rabszolga kb....persze, főnökön is múlik.
2020. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miért, más dolgozó ember nem ezt csinálja? Hozd ezt, tedd azt. Vagy például te is ugyanezt csinálod, gondolom. Akkor minden dolgozó ember csicska ilyen alapon, nem?:)
2020. júl. 16. 19:25
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem ennyire megalázóan, mint egy pincsi, ha ennyire sarosítasz;)
2020. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Te pedig egy munkát sárosítasz, ami rengeteg embernek a megélhetése.
2020. júl. 16. 21:15
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

A sárosítás az, ha miss fekvecsesznek becézi a főnök;)

Önszántából vállalja, akkor ez is vele jár...tény, ami tény, ez van.

2020. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Csak nem tapasztalat?:D
2020. júl. 16. 21:21
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát csak olyan degradálóan beszélsz róla, mintha személyesen megsértett volna ez a munka, vagy ilyesmi:D
2020. júl. 16. 21:29
 10/20 A kérdező kommentje:

Túlbuzgó Feminista Nőci vagy, vagy Önelégült Hímsoviniszta Pasi?


Mármint ne sértődj meg, de ha már így hibásan neveztél meg te is, hogy "Miss fekvecsesz", akkor már hadd nevezzelek én is neveden:D

2020. júl. 16. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!