Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek munkába menni fóbia...

Félek munkába menni fóbia leküzdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy ideje mikor hívtak interjúra másnap már le is kellett mondanom, mert féltem elindulni itthonról. Féltem az ismeretlentől, az új munkahelytől. Mostanában már ott tartok, hogy senki nem hív munkahely miatt, pedig sok helyre jelentkeztem, már készen állnék mindenre mert kell a pénz és már unatkozok itthon szó szerint. Félek belevágni új dolgokba. Nem tudom honnan jön ez a félelem de véget szeretnék neki vetni, mert én mindenképp dolgozni akarok, csak valami mindig gátol benne. Remélem pár héten vagy napon belül találok egy jó munkát és el merek majd menni rá. Egy ideje nincs pénzem és emiatt magamra se tudok költeni, évek óta kellene egy új telefon mert ez a mostani nem sokáig bírja, kajára is kellene meg szobámat akarom felújítani. De ehhez pénz kell. Mit javasoltok, hogy vágjak bele és ne féljek tőle? Más is volt már így vagy csak én? Régebben voltam már dolgozni több hónapig is bár ott is szorongam (árufeltöltés) ami nem nekem való volt rájötem. Sok ember, emberkkel való társalgás napi szinten, vűsűrlók panaszai stb...Elhatároztam többet nem leszek árufeltöltő, sok más munka van amit el tudnék vállalni kivéve ezt. Más melóknál is igaz de ott részben a munkáddal vagy elfoglalva pl csomagolás. ott ellenék. volt is már tapsztaltom benne. csak a vírus jött. mit kezdjek magammal?bocs a hibákért.



2020. júl. 19. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
úristen
2020. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha lehet egy szavas válaszok mellőzzenek, mert komoly a kérdés és nem segítetek vele..
2020. júl. 19. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sajnos mi itt - látatlanban és kompetencia híján - több szavas válasszal sem fogunk Neked érdemben segíteni tudni. Átérzem, min mész keresztül, én is hasonlóval küzdök már elég régóta, bár ennél azért enyhébb mértékben. Ennek tapasztalatában mondom, hogy Neked szakember segítségét kell kérned, esetleg pszichoterápia, pszichodráma, mindfulness stb.
2020. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi bár voltam korábban szakembvernél és nem segítettet semmit. De mostmár tényleg el kellene kezdenem dolgozni, mert szüleimnek is tartozom jó sokkal és vissza akarom fizetni azt, vennék jó néhány dolgot amit eddig nem tudtam. ÉS félek valami miatt. De ha egyszer leküzdeném akkor már menne minden egyenesen.
2020. júl. 19. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor az vagy nem volt jó szakember, vagy nem találtátok meg a közös hangot. A félelem okát kell először felfedni, de ezzel gondolom most nem mondtam újat. Ha mégis hamarabb sikerül melót, mint szakembert találni, alkalmazhatod pl. ezt a légzőgyakorlatot szorongás ellen, akár szünetekben is:

https://www.youtube.com/watch?v=Xbbr6Udg1UA

Vagy keress rá az autogén tréningre. + járj el futni, mozogni, esténként citromfű tea. Keress valakit, akivel megbeszélheted a napi dolgaidat. Sétálj sokat (amíg nincs munkád, könnyebben megteheted). Részemről kb. ezeket tudom javasolni. De nem győzöm elégszer leírni, h ide szakember kell, mert ő jó esetben nem csak tüneti kezelést tud adni.

2020. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondold végig a szülök se élnek öröké menj el munkába nem kel szakember.De ha legvégig vársz az elpazarolt idö meg a végén mehetsz csövezni.Meg nem tudom mit vársz nagyok az elvárásaie emberek terén a legtöbb beteg mint 1 válaszolo ignorálni kel őkett.Azt keresni normálisat
2020. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon úgy nézki hogy szociálisfóbia.
2020. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!