Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért válogatnak ennyit a...

Miért válogatnak ennyit a munkahelyek között az emberek?

Figyelt kérdés
Elvek jó dolgok persze, meg a jó fizu, munkakörülmények. De könyörgöm egy munkahely az egy munkahely, kilép az alkalmazott vállalkozni, majd rájön, hogy az összes spórolt pénzét elköltötte, és ott áll pénz és munka nélkül. Stb, rengeteg ilyen példát tudnék még írni, csak azért mond fel mert unalmas a munkahely, aztán csodálkozik, hogy az albérletet sem tudja majd fizetni.

2020. júl. 21. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

A te felfogásod eléggé múltszázadi... Ma már az ember törekszik arra, hogy élvezze a munkáját, mitöbb, ne rokkanjon bele.


Nekem sem büdös semmilyen munka, ha muszáj, de én sem vagyok az a típus, akinek túl sokáig elég lenne valami, ha a szakképzettsége és az egyéb képességei lehetővé teszik, ne rekedjen meg azon a szinten. Nyilván ez kockázat és kell hozzá önismeret is, némi tőke is... De nincs azzal baj, ha valaki nem elégszik meg azzal, hogy 50 éven keresztül ugyanúgy dolgozzon ugyanannyiért...

2020. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem mindegy kinek termelsz. Egy bűnőzőnek, vagy egy normális embernek.Aki tiszteli és becsüli a neki dolgozó emberét, vagy egy olyannak akinek semmi más nem fontos, mint a pénz, a profit-bármi áron, akár emberek élete árán is.
2020. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még persze a válaszok, csak persze ha nagyon szar akkor el kell jönni, én is eljöttem ahol rossz volt, stb. Persze én ezt nem érzem megrekedésnek ha nem váltok csak úgy. Azt meg, hogy kinek termelek, ha magam osztom be időmet munkámat akkor kb mind1.
2020. júl. 21. 15:21
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

*Azt meg, hogy kinek termelek, ha magam osztom be időmet munkámat akkor kb mind1.


van akinek nem.

2020. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nem mindegy, hogy olyannak termelek, aki teljes bérre bejelent, vagy olyannak, aki csak minimálbérre. Nem mindegy, mennyiből számolnak betegség esetén táppénzt, szülés esetén CSED-et, GYED-et, munkanélkülivé válás esetén álláskeresői járadékot... stb.

Én nem vagyok vállalkozó típus, tehát vállalkozni nem fogok, de váltottam munkahelyet kényszerből is, meg önként is, ha kaptam az aktuálisnál jobb lehetőséget.

2020. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na persze nálam alap, hogy nincs zsebbe fizetés...
2020. júl. 21. 16:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok (tapasztalataim szerint) nem ugyanugy allnak a munkahoz, mint a szuleik, nagyszuleik. Inkabb keresik az elerheto lehetosegek kozul a leheto legjobbat, minthogy leragadjanak egy nekik valamiert nem tetszo munkahelyen, csak azert, mert van munkajuk.


Magamtol meg csak annyit, hogy nem szeretem ha egy munkahelyen rabszolganak erzem magamat. Ha nem nyujt eleg kihivast a munkahelyem ahhoz, hogy szakmailag fejlodhesseg vagy nem becsulnek meg (anyagilag es alkalmazottkent), akkor dobbantok, mert tudom, hogy van valasztasi lehetosegek es hamar talalnek uj helyet.

2020. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es: Ez is igaz persze, nekem is lenne nagyobb kihívást jelentő helyem, de ez biztosabb jelenleg, így minek váltsak... Kihívás van elég az életben máshol is.
2020. júl. 21. 16:25
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is alap, hogy nincs zsebbe fizetés, de volt már olyan, hogy ez interjún nem derült ki, csak mikor már kezdtem. Mivel nem volt más, ott voltam addig, amíg nem tudtam váltani.
2020. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Mert fos az össszes szinte, azért! Mindenki próbál jobb helyet találni, ahol nem olyan szar dolgozni.
2020. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!