Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha felvesznek egy...

Mit tegyek ha felvesznek egy állásra, de még mennék máshova állásinterjúra, ahova szivesebben mennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Épp gyakornoki állást keresek. Van egy cég, ahol voltam interjún és jövőhéten érkezik döntés, hogy felvesznek-e vagy nem. Ez egy olyan hely, ahova végső esetbe mennék, ha nem vesznek fel sehova. De közben találtam egy jobb helyet, ahova jelentkeztem. Mit tudok csinálni, ha hívnak hogy felvettek a rosszabb helyre, de közben kapok egy interjú lehetőséget a jobb helyről? Ugye a jobb helyre nem tudom hogy fel fognak-e venni interjú után, de ha nem vesznek fel akkor marad a rosszabb. De közbe ha lemondom a rosszabbat a jobb állás miatt és kiderül utána hogy a jobbra nem vesznek fel, akkor meg egyikre se tudok menni, és cseszhet... Remélem érthetően írtam le :D

Mit tudok tenni szerintetek?


2020. júl. 31. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Alapeetben három hónap próbaidö van, amikor minden indok nélkül azonnal ott tudod hagyni az állást.
2020. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha hamar le tudnának szervezni interjúra akkor mond azt, hogy Balatonra mész és 1 héttel később kezdenél. Ha már betanulsz ott, akkor mond azt, hogy valami rosszat ettél és megy a hasad vagy egy pénteket kivennél előre lefoglalt hosszú hétvége miatt
2020. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a felnőtt világban.

Igazán jó megoldás nincs. Próbáld húzni az időt, ami egy gyakornoki helynél nem túl könnyű, mert nincs mire fogni. Próbáld a lehető legkorábbra időzíteni a második interjút.


Bár jelen gazdasági helyzetben annak kell örülni, hogy egyáltalán lesz helyed, ha lesz. (mert egyelőre egy letudott interjúd van, semmi több)

2020. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
2 - neked volt már valaha munkahelyed? Ugyanis így felesleges is bemenni, egyrészt mert nem lehet sehol szabadsággal indítani, másrészt ha így állsz hozzá, hogy hazudozni kell össze-vissza, akkor nem adok 1 hónapot, és repülsz. A hülye is tudja, hogy ez mind ócska kifogás.
2020. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Szivesen várok még tanácsokat, akinek van ötlete :D

Elsőnek: ebben az esetben nem hiszem, mivel maga a szakmai gyakorlat is alig több 3 hónapnál (egy egyetemi félév) :D

Ráadásul mielőtt megkezdem a munkát szeptemberben, be kell jelenteni az egyetem felé, hogy hol teljesítem a gyakorlatot.

2020. júl. 31. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, én már voltam ebben a helyzetben. Annyi volt talán a különbség, hogy a jobb hellyel már le volt beszélve az interjú, mikor a kevésbé jó helyről hívtak, hogy engem választottak. Először megkérdeztem, hogy kezdhetnék-e kb. egy héttel később (de már nem emlékszem pontosan hány napot kértem, de nem sokat). Ők egyértelmüen mondták, hogy "hétfőre be kell állítani valakit". Nem tetszett a rugalmatlanság, pláne, hogy komoly betanítást igénylő munka (egészségügy), nem a pultba állítottak volna. Tehát nem osztott-szorzott volna 1 hét. Megköszöntem, és sajnálkozás közepette visszautasítottam az ajánlatot. A történet vége, hogy a jobb helyre is felvettek az interjú után, így nekem nagyon jól jött ki a dolog.


Én akkor úgy éreztem, hogy bátraké a szerencse, tehát a megérzéseimre hallgattam, ha őszintén végiggondolom.


Viszont idősebben, válság közepette sztem is az a jó, amit az egyik korábbi válaszoló írt, hogy elfogadnám az állást, vmilyen kamuindokkal elmennék a másik hely interjújára elmennék és ha felvesznek, akkor próbaidő alatt felmondanék.

2020. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4. Örülök, hogy ilyen konklúziókat lehet levonni rólam, 10 éve dolgozom, lehet ezért tudom értelmezni a saját mondatomat és nem arra bíztatom a kérdezőt, hogy indítson szabadsággal, hanem kérje, hogy tolják el egy héttel a belépés dátumát, ami egy teljesen gyakori dolog. Fejvadász voltam 5 évig, egyáltalán nem egy elrugaszkodott dolog, hogy valaki egy nyaralás miatt eltolja a belépését, mert nagyon sokszor megtörténik és nem csak hazugságok miatt.


Én is azt mondom, hogy gazdasági válság van, annak a lehetőségnek is örülni kell ami nem annyira tetszik. De legyünk reálisak, ha esetleg van kilátás jobbra de már elkezdtél valahol dolgozni, azt csak hazugsággal lehet elintézni. Mert nincs az a munkáltató, aki befogadja, ha a kezdője elmegy valahova interjúzni, ezt nyilván senki se fogja mondani a munkahelyén. Én is voltam ilyen szituban, hogy az első hetemen hívtak volna egy sokkal jobb pozícióba interjúzni, én nem mertem kockáztatni és visszamondtam a lehetőséget, de mindenki más.

2020. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!