Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan kollégátok aki nem...

Van olyan kollégátok aki nem dolgozik és kihat a munka kedvetekre és irritáló a látványa?

Figyelt kérdés

Az az ember aki ilyen undorral áll a munkához általában meddig húzza?Volt már jó pár munkahelye...Rebesgette vállalna valahol plusz munkát vagy váltana is több pénzért...mi elenyészően kapunk többet ahhoz képest, hogy ő mennyit dolgozik...egyébként nem rossz a fizetés a cégnél.Csak hát ő jóval többet szeretne és hogy minél kevesebbet vagy ne is kelljen dolgozni érte.Szóvá tettem a főnöknőnek is,meg össze is vitáztam,kiosztottam egyszer a kollégát mert ő próbált egyszer kötekedni a munkámmal kapcsolatban,amivel nem volt gond.Utána változott a helyzet nem tudom a főnöknő mondott-e valamit mikor szóvá tettem meg tanúja volt a vitának a másik helyiségből vagy minek hatására a lényeg azóta jobban dolgozik.Meg elkezdtem kimenni én is az udvarba amikor ő elszaladgált a saját ügyeit intézni és a főnök maradt bent egyedül a telefonra,kliensekre és a többi munkára.Csak most épp amikor ketten dolgoztunk visszatért a régibe ki-be szaladozott boltba,parfümériába... úgy kellett osztogatnom neki a feladatokat meg amikor elejtettem valamit a konyhában akkor felugrott és elkezdett dolgozni biztos azt hitte mérgemben vagdalózok.

Ha munkáról van szó olyan mint egy férfi testbe zárt kislány. Pedig már a negyvenet tapossa.Nem csodálom, hogy ilyen hozzáállással volt amikor nem volt munkája és gyermektartásdíjat se tudott fizetni.Egyébként nem nehéz fizikai munkáról van szó.Igaz van munka szerencsére de ha mindenki kiveszi a részét szépen lehet dolgozni.Lazább napok is vannak.



2020. aug. 2. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi pozícióban tudok ilyenről. Nem egy osztályon vagyok, de egymás munkájára elég erős a hatása annak amit csinálunk. Nálunk sajnos soha senkit nem rúgnak ki a hozzáállása miatt (legalábbis szellemi szinten, én már rúgtam ki gyakornokot pl, de raktárostól is meg kellett válni ilyenek miatt) Nagyon irritáló, rombolja a morált rendesen
2020. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,meg sajnos a másik ember munka kedvét is.Senkinek sincs kedve a másik munkást a hátán hordozni.Ez úgy gondolná csak nem áll helyt az elgondolása kis cégnél, hogy egy kis feladatkört látna el,de még azt a munkat is csökkentené.
2020. aug. 2. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1,5 évig húzta. Fél év után kezdték kérdezgetni a többiek, hogy amúgy mit csinál. Aztán még 1 év volt, mire sikerült valakinek kiraknia. Ez nagyon kihatott rám, mert mindenen gorcsoltem, ha elrontottam vmit. De mivel 1 év is eltelik aközött, hogy elődöntik, hogy kirugnak és még us teszik, ezért lazábban veszem.
2020. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
volt ilyen.. szerencsére elment szülni.
2020. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez férfi sajnos nem szülni 😀

Igen én is néhány hónap múlva kérdeztem meg addig a főnöknőnek nem szóltam de az alaknak kénytelen voltam célozgatni úgy hogy mindig kicsit-kicsit többet dolgozott...de még így is fele folyamatot nem tudja.A főnöknő régi ismerőse de mostmár úgy látom kezdi néha elégelni a dolgot.Múltkor a főnöknő az udvarban volt és 10perccel a munkaidő lejárta előtt elment mikor bejött kérdezte hol a kolléga mondtam elment kérdezte hova mondtam hazament.Eléggé furcsállotta pedig ettől a tiz perctől voltak rosszabbak pl.bankba,postára, stb...kérte elmehet-e munkaidőben.Elmaradt terepen 2órát ami a városban volt,tehát helyben...

2020. aug. 2. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit fura helyzet van ilyen téren: többekről úgy látják-tartják, hogy nem csinálnak semmit, holott igenis, tesznek cselekedeteket. Na nálunk emiatt megy a cirkusz pár ember hergelési megnyilvánulásai miatt.
2020. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt sajnos ez tényleg nem csinált sokáig semmit most se viszi túlzásba...csak.nem tudom férfi létére hogy nem szégyen neki,hogy állandóan bennünket kolléganőket kérdez,mert nem akar semmit se elsajátítani vagy csak kínkeservesen
2020. aug. 2. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden pozícióra két embert vettek fel: egy dolgozik, a másik meg-ki tudja...de az nem tölti ki az egész napját. Én ehhez úgy állok hozzá, hogy nyolc óra után kiesik a kezemből a toll, és ha a fizetésemmel elégedett vagyok, akkor nem érdekel mások mit csinálnak. Feltéve, hogy a munkámban nem zavarnak röhögcséléssel, meg ilyesmi. Ha közös munkánk van, akkor kommunikálom a vezető felé, hogy milyen részt végeztem belőle, és hogy a másik lóg, aztán intézze el ő a helyzetet, azért ő a vezető. Amúgy is utálom én magam is, ha egy velem ugyanolyan szinten lévő kolléga kezd el okoskodni, meg utasítgatni, hogy mit csináljak, meg beszólogatni nekem.
2020. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as addig nem érdekelne de így minden rám hárul az meg nem korrekt,hogy egy valaki dolgozik a másik meg a telefonját nyomogatja,meg telefonálgat.Az meg nagyon pofátlanság volt az első hónapokban beült mint egy vendég youtube videókat nézett, zenét hallgatott,vihogott meg próbált minket szórakoztatni. Hibás a főnöknő is,hogy tűrte meg lehet tűrné is ha nem adtam volna hangot néhányszor a nem tetszésemnek.Nem fogom a kollégát,aki ráadásul férfi is a hátamon cipelni.
2020. aug. 2. 21:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!