Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 6 éve dolgozom ugyanott, de...

6 éve dolgozom ugyanott, de nem jutok előre. Ideje váltani?

Figyelt kérdés
A főnökeim elvileg elégedettek velem, mégsem léptettek elő. Az a kolléga, aki 3 éve mellettem volt gyakornok, már magasabban van, mint én. Elbizonytalanodtam, mert egy olyan szegmensről van szó, ami elég szűk Magyarországon, így lehet, hogy nem találnék ennél jobb helyet vagy egyáltalán másik állást. Így viszont kezdem megalázva érezni magam. Akárhányszor próbáltam visszajelzést kicsikarni, mindig azt mondták, hogy elégedettek, év végén azon kevesek között voltam, akik kaptak jutalmat. Nagyobb feladatot, nagyobb bizalmat (és így jobb fizetést) viszont nem kapok. Úgy érzem elszaladnak az évek, én meg csak stagnálok. Ha van jó ötletetek, bármilyen meglátásotok, szívesen veszem. (Szeretem a munkámat.)

2020. aug. 3. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem visszajelzést kell kicsikarni, hanem minimum fizetés emelést kérni. Az írásodból ítélve elég bátortalan vagy, és nem vagy valami határozott, lehet ez is az oka annak, hogy nem léptetnek feljebb.
2020. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 6 évben összesen 2x kaptam fizetésemelést, összesen havi +40 ezret. Azt nem értem, mi akadályozza az előléptetésemet, a komolyabb feladatok megszerzését.
2020. aug. 3. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az okosok, hogy 7 évente érdemes váltani, de ha nálad most jött elő, akkor indulás. De most is, és nemcsak ebben a helyzetben nehéz lesz.
2020. aug. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran nem a legjobb dolgozót léptetik előre, mert a ranglétra egyre magasabb fokain, kevésbé a szakma ismerete fog számítani, hanem más tulajdonságok, erősségek kellenek. El tudom képzelni, hogy kiválóan végzed a munkád, megbízható vagy és emiatt egy stabil, jö munkaerőnek tartanak téged, ott, ahol vagy. Lehet, hogy a volt gyakornokodban egyéb tulajdonságokat fedeztek fel, amik lehet, hogy benned is megvannak, csak nem mutatod ki őket.


Én elkezdenék proaktívabb lenni, cégen belül jelezni a feletteseknek, hogy nyitott vagy az új kihívásokra és ha záros határidőn belül nem lesz változás, pl. 6 hó, akkor másik munka után érdemes nézni, ahol van előrelépési lehetőség.

2020. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!