Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss jogsival felvennének?

Friss jogsival felvennének?

Figyelt kérdés
Régóta az az álmom, hogy kamionsofőr legyek. Most lett meg a B kategóriám, és felmondtam a munkahelyemen (sok más oka is volt, de többek között azért is, mert mire meglesz a C+E, addig is vezetős munkát szeretnék). Már csak a postásra várok, hogy meghozza a jogsimat, kocsim van, és úgy tervezem, hogy 1-2 hónapig minden nap vezetek, egyre hosszabb távokat, hogy gyakoroljak. Még direkt nem jelentkeztem sehova, majd csak akkor szeretnék, ha úgy érzem, hogy tudok magabiztosan vezetni bárhol, bármikor. Találtam egy álláshirdetést, ami kb kamionsofőr, csak sima B-vel, 3,5 tonnás személyautóval. Nagyon megtetszett, gondolkozom, hogy majd jelentkezek, de félek, hogy friss jogsival nem vennének fel. Talán ha a fent leírtaka elmondom az állásinterjún, az javít az esélyeimen? Egyébként lány vagyok, de a hirdetésben ott volt, hogy nemtől függetlenül mindenki jelentkezését várják, tehát ennek nem kéne hátránynak lennie elvileg.

2020. aug. 5. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
2 évnek kell eltelnie hogy ne számíts kezdő sofőrnek. Addig még vontatni sem vontathatsz. Szerintem nem vesznek fel most még csak ha nagyon nincs más. Legalábbis én még így biztos nem vennélek fel. Addig is keress mást ha messzebb van se baj, járj autóval munkába és így meg van a mindennapi vezetés is. Szerintem.
2020. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel ha mindennap úgy vezetsz hogy munkád sincs, csak hogy gyakorolj az költséges lesz nagyon. Ez csak személyes vélemény. Plusz autóra is kell költeni.
2020. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cégenként változik hogy mennyi gyakorlat kell,ezt tőlük kell megkérdezni!

De jó hogy lányként ilyen irányba mész, nem kell félni ettől a szakmától! De gyakorlat mindenképp jó ha van, ahoz hogy nagyobb autót vezess! Egyre több a közlekedő és jó először tapasztaltakat szerezni kisebb kategóriában!

Egy kérdést még ér hogy felvesznek-e kezdőként, vagy kell a tapasztalat hasonló kategóriában!

2020. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2: Tudom, raktam félre pénzt, mielőtt felmondtam, ezt belekalkuláltam. Kocsira mondjuk most pont nem kell költenem, mert apámtól kapom, és megcsináltatott rajta mindent fullosra, mielőtt nekem adja. Szóval egy ideig csak a benzinre kell költenem
2020. aug. 5. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
hát ha le tudsz tenni viszonylag rövid idő alatt sok kilométert az asztalra, hátha... persze csak ha nincs jogszabályi akadálya, hogy kezdő sofőrt vegyenek fel.
2020. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!