Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári minkáknál miért nem...

Gyári minkáknál miért nem lehet ülni?

Figyelt kérdés

Pl olyanoknál amiknél úgyis egy helyben van az ember, nem mozdul sehova.

Miért nem szabad leülniük?


2020. aug. 7. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Kevésbé hatékonyan lehet úgy fizikai munkát végezni.
2020. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Elgémberedsz károsabb a csipőnek mindennek ....
2020. aug. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem értek egyet előttem lévő válaszolókkal, szerintem választható kellene hogy legyen hogy ki mikor ül le.

dolgoztam egyszer olyan helyen csak 1 hetet, hogy nem ülhettem, de mozdulni sem mozdulhattam csak 1x 20 percet 1 nap.

minden nap alig bírtam hazamenni, 1 órát feküdtem az öltözőbe mert nem bírtam a mozgatni a lábam, rendesen fájdalmaim voltak. biciklizni sem tudtam utána haza, volt hogy csak toltam magam mellett..


azért jelentkeztem oda mert 5 percre volt az otthonomtól de már inkább buszozok városba

az ilyen falusi gyárak csak kihasználják hogy sok embernek nincs más választása és úgy bánhatnak a dolgozókkal ahogy csak akarnak.

tönkre teszi az embert az ilyen munka, és semmiképp sem éri meg a tested tönkre tenni.


20 évesen voltam ott diák ként. esküszöm ez motivált hogy tanuljak és ne kelljen ott dolgoznom, de drága nagymamámnak ott kellett dolgoznia.

a szívem szakad meg érte szerencsére sok éve nyugdíjas

2020. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért hogy minél jobban szenvedj!
2020. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Emlékszem egyszer dolgoztam 1 napot diákként egy hűtőgyárban. Baromi jó helyem volt, a sor végén, ahol csomagolva érkezik a hűtő, a csomagokat kellett ellenőriznem, hogy nem-e lyukas vagy hiányos, mert azokat ki kellett szedni, hogy újracsomagolják. És bakker állni kellett... egy gép körbeforgatta az orrom előtt és 10-ből 1 ha hibás volt.

Én szünetben szereztem egy széket, aztán ülve csináltam. Jön az MV, hogy mit képzelek magamról. Mondom most mit ácsorogjak 8 órát, ha ülve is ugyanúgy le tudom ellenőrizni, ha meg ki kell szedni, akkor felállok. Morgott egy sort, utána elment.

Sok helyen lehetne ilyen bárszékeket haználni, ahol nem kell mozogni sokat, amikor úgyérzi áll az ember, amikor meg fárad, akkor félfenékkel leül. Csináltam állómunkát is, na az 2 hét aztán iszonyat nyírta az ízületeimet, hiába a fasza talpbetét, bokám, térdem, derekam sokat fájt, ott is hagytam.

2020. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Lássák a szenvedést a tenni akarást. Ez a múlt rendszer öröksége, aki áll az dolgozik, aki ül az csak pihen. A folyamatos állás nagyon egészségtelen, a folyamatos ülés is. Felváltva alkalmazva lenne a legjobb.
2020. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Én is diák munkáztam gyárban. Ott is megszóltak, hogy miért ülök, meg hogy ülök, jön a "főnökség" és azt látja, hogy lazsálok. Holott rendesen dolgoztam.


Vagy szóltak azért, mert füldugóval zenét hallgattam. Hozzá tenném csak az egyik fülembe volt és még mindig kulturáltabb így, mint a hangos gépek mellett ordíttatni rádiót mint ahogy a többiek tették.

2020. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ milyen a munka pontosan
2020. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Értelmes magyarázatot ne várj rá, a legtöbb helyen ezt azzal indokolják, hogy ülve nem olyan hatékony a dolgozó (ami nem több, mint egyszerű hazugság). Nálunk is volt egy elmebeteg állat a kereskedelemben, aki a kasszások alól szó szerint kirúgta a széket, hogy márpedig állva fognak dolgozni.
2020. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Csabeszmester ***** válasza:
81%
Itt a hangsúly a dolgozók megalázásán van többnyire. Dolgoztam olyan helyen ahol automata gépek munkálták meg a munkadarabot,beraktad elindult a program aztán mikor végzett akkor kivetted a gépből,átnézted minden rendben van-e aztán újabb munkadarabot helyeztél be. Volt hogy 2 gépet vitt egy ember,de átlagban csak 1-et. Szék sehol nem volt!!! Még neki sem támaszkodhattál valamelyik gépnek hogy a derekadat kíméljed valamennyire 2-3 órányi vigyázállás után. Noha a lámpák a gép tetején jelezték ha elakadt a gépben valami vagy nem ismerte fel a program a munkafolyamatot,szóval semmi nem indokolta hogy meredten állj szemben a géppel és bámuld 1,5 percen keresztül míg lemegy a program rajta. Aztán volt kapkodás mikor a térdhajlatomban eldurrant valami oda nem illő dolog az állás miatt és elájultam a kőkemény betonra,ugyanis éreztem hogy baj lessz de sehova nem tudtam se leülni se nekitámaszkodni,elindultam a kijárat felé de elsötétült minden előttem,aztán csak arra eszméltem hogy rázogatnak,szólingatnak. 1 hónapig alig bírtam a bal lábamra állni,aztán fel is mondtam mert nem tudtam kiharcolni sem azt hogy olyan területre kerüljek ahol fele műszakot kell csak állni,másik felét ülve is csinálhatod,sem pedig azt hogy 1 soron minimum 1 széket biztosítsanak mert ha valaki rosszul lessz akkor vagy fejjel beleesik a gépbe vagy a betonon veri szét a fejét....Ahol szalagrendszerű munka van ott sem indokolja semmi az esetek 80%-ában az álló munkát,pár speckó gépet kivéve. Szóval ez csak szívatás,megalázás semmi több. Sok helyen a kereskedelemben sem értem ezt az "Állvakasszáz-Droid" mentalitást,mert az árúfeltöltésnél ugye nem széken ülve huzigálják a raklapot ez tiszta sor,de hogy ha szólnak hogy hagyd ott a raklapot mert kasszát kell nyitni a tömeg miatt akkor miért nem lehet legalább addig ülnie szerencsétlen dolgozónak.... Amúgy a 8-12-24 óra ülés sem egészséges. 50-50%-ban viszont teljesen elviselhető de ez ugye nem érdeke a rabszolgatartóknak.
2020. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!