Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjjeli műszakosok, hogyan...

Éjjeli műszakosok, hogyan oldjátok meg az alvást?

Figyelt kérdés

Munka után egyből aludni mentek, vagy munka előtt "tudjátok le"? Esetleg utána és előtte is aludtok egy kicsit?

Mennyire zavar be a magánéletetekbe?



2020. aug. 9. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nálam kicsit káosz az egész. A szerencsém, hogy délutános műszakban vagyok, szóval este 10-kor végzek. Éjfélig mindig fent vagyok, de inkább kettőig. Néha sajnos elcsúszik hajnali négyig is a dolog...

Kelni megpróbálok korán, hogy valamit azért tudjak csinálni a nap folyamán... Ilyenkor van, hogy még munkába indulás előtt alszom 1 órát.

2020. aug. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Energiámtól függ, ha sok, bevásárlás azonnal a buszról szállva, házkörüli dolgok, aztán alvás azonnal, a többi utána, ami marad és lesz egy kis énidőm is.

De ha fáradt vagyok, azonnal alvás, többnek érzem az időmet, ha 1-2 órakkor felkelek.

De ezt 3 műszakosban mondom, nem 4-ben.

2020. aug. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos csak altatóval megy...
2020. aug. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Este 7-től reggel 7-ig dolgozok (persze nem minden nap, általában 2-3 napot dolgozok, majd ugyanennyi szabi).

Hazaérek reggel fél 8-ra, egyből bedőlök az ágyba és alszok. Változó hogy meddig. Van hogy csak délig, de átlagban olyan 2-ig.

2020. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Meló után alvás, aztán kipihenten folytatom.
2020. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindig dolgozom éjszaka,de általában mivel sofőr vagyok én úgy szoktam csinálom a dolgokat hogy megállok:

-Tornászom,átmozgatom magamat mert kb sokszor ez is olyan mint ha irodai melós lennék 400-600 km ülés után kell a mozgás.

-Bevásárolok ha már nincs kajám aztán készítek,mindig a második opció az az hogy eszem valamit.

-El megyek sétálni pár kilométert,próbálok olyan parkolót keresni ahol van erre lehetőség, kicsit a természetbe lenni na meg nem akarok el lustulni és le gyengülni sem,hízni sem akarok,nagyon jót tud tenni ülés után a sét rendesen igénylik a lábaim és én is.

-Végül megfürdöm és elkészítem a ruháimat.


Rendesen tudok aludni addig amíg nincs nagyon meleg,felkelek és ugyanezeket a dolgokat meg szoktam csinálni indulás előtt,van hogy sokkal több km le megyek gyalog vagy rá ülök a biciglire és gurulok vele pár órát,kb így csinálom.

2020. aug. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Az egészségügyisek éjjel-munkaidőben alszanak, ezért is kell várni sokszor...

Sokan munkaidőben alszanak vagy utána...

2020. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
18-6-ig, vagy 22-6-ig szoktam dolgozni. Reggel fél 8 körül egyből lefekszek, de általában dél körül már fent vagyok. A telefonom 14-re beállítom ébresztőre, hogy legkésőbb akkor felkeljek, mert itthon is van még sok dolgom. Ezenkívül, ha úgy adódik, munkahelyemen is szoktam aludni pár órát.
2020. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem tegnap este volt az első éjjeli műszakom 22-től 7-ig. Munka szempontjából nem volt olyan vészes, 2 óra alatt megcsináltam majdnem mindent.

De előtte nem tudtam aludni, és olyan fáradt voltam, mint akit benyugtatóztak. A "legjobb" az egészben, hogy a váltó kollégám qrvára nem jött be, ezért fel kellett ébresztenem a főnököm, és még egy órát ott kellett ülnöm mire bejött szegény.

Ma megint leszek. Tudtam aludni majdnem 8 órát, de még mindig nem érzem magam a toppon xd

2020. aug. 9. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
hát én éjszakás műszakban 4-6 órákat tudok aludni, szerintem a 8 óra az nagyon jónak számít. Éjszakás műszak után sose leszel toppon, akármennyit is alszol.
2020. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!