Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfogyott az éves szabadságom,...

Elfogyott az éves szabadságom, és így nem tudok orvosi vizsgálatra menni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tavasszal a koronavírus miatt elküldtek 1 hónap szabadságra, ami az esetemben azt jelenti, hogy előre kiadták az éves szabadságomat (koromból adódóan csak 20 napom van).

Van egy betegségem, ami miatt évente kontroll vizsgálatra kell járnom. Ez egy komplett délelőtt (4-5 óra).

Eddig mindig szabadságot vettem ki, de most nem tudok (kérdeztem bent, nem tudnak adni).

Ilyenkor mi a teendő? Betegszabadságot lehet kérni ilyen esetben? Csak mert ugye nem vagyok keresőképtelen, de valahogy muszáj elmennem a vizsgálatra. Vagy a vizsgálaton adott igazolást el kell fogadniuk, még akkor is ha, lehet csak délután 2-re érek be a munkahelyre (és 4-ig van munkaidő)?



2020. aug. 9. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Betegszabadság. Beszéld meg a családorvosoddal, hogy ilyen esetben mi a megoldás.

Például az, hogy befekszel a kórházba kivizsgálásra. Ez lehet két nap is.

2020. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De, jogilag aznap te keresőképtelen vagy, hiszen miközben vizsgálatra vársz, nem tudsz dolgozni.
2020. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Vagy fizetésnélküli szabadság.

Vagy megbeszéled a főnökkel. Én is munka közben megyek el, ha van vmi vizsgálat, ügyintézés. Máskor meg annyival tovább maradok.

2020. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fizetetlen szabadság. Vagy megbeszélni a munkáltatóval, hogy azon a héten a többi napon tovább lennél bent, és ledolgozod.
2020. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán kiíratod magad betegszabira mondjuk 2-3 napra,és annyi.
2020. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Betegszabadság. A vizsgálatról az orvos ad igazolást.


Vagy megbeszéled, hogy ledolgozod máskor.

2020. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ember, ne legyél már ilyen életképtelen! Elmész a vizsgálatra, aztán házi dokihoz, elmondod neki, hogy vizsgálaton voltál, ő meg ki fog írni táppénzre.-.-“
2020. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!