Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún meg szabad...

Állásinterjún meg szabad kérdezni mennyien jelentkeznek az adott állásra?

Figyelt kérdés

Vagy ez rossz pontnak számít?

Holnap mennék interjúra.

A telefonban csak annyit kérdeztek, hogy aktuális - e még az állás.

Természetesen igen.

Illetve azt, hogy mikor kapok jelzést, hogy sikerült - e?


2020. aug. 10. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én még sosem kérdeztem meg, de HR-es barátnőm meg szokta, szóval nyilván lehet. :)
2020. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Már több hete jelentkeztem, csak most hívtak innen fel.

Illetve, (lehet nem kellett volna), de megkérdeztem a telefonban, mikor kapnék választ és azt mondta a hölgy, már másnap jeleznek.

Ezt természetesen nem mondtam a telefonban, de legkorábban 24-én tudnék kezdeni, mert Szombaton nyaralni megyünk 1 hétre. (ez már kb 1 hónapja fix).

Vagy ha sikerül is, ilyen hamar nem szoktak kezdeni?.

Ugye itt lesz a 20.a is.

2020. aug. 10. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem illik.
2020. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem 😊.

Én szeretném, ha sikerülne, de nem hiszem, hogy már napokon belül kezdeni kéne.

Bár nem olyan kicsi cégről van szó.

2020. aug. 10. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem illik, mert effektíve az embernek semmi köze hozzá. Viszont az egyéni megállapodás kérdése, hogy mikor kezdesz és ilyet, h fix programod van simán meg lehet beszèlni.
2020. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
4 Kutakodásnak vennék, és lejáratnád ezzel magad.
2020. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam:(.

Mármint arra gondolsz hs azt kérdezem, hogy sokan jelentkeznek - e, vafy a másikra, hogy mikor kapok választ, vagy mindkettőre?

Köszönöm szépen.

2020. aug. 10. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak olyan kérdések, amiket nem illik megkérdezni, bár szerintem jogod lenne tudni. Szerintem ez is ilyen :/ Én nem kérdezném meg, hogy mekkora a verseny, az már a túl közvetlen kategória.


Bár hozzáteszem tőlem kérdeztek már interjún olyat, hogy van-e kapcsolatom és tervezek-e házasságot. Nos, ez is olyan kérdés, amire megmondhattam volna, hogy magánügy és ezt nincs joga megkérdezni, mégis inkább letudtam 4 szóval: van és nem tervezek.


Összességében én nem kérdezném meg, ha jól teljesítesz és nem a hirdetés lejárta felé közeledve jelentkezel, amint lehet értesíteni fognak, mert kelleni fogsz nekik :)


Fentebb írtad, hogy megkérdezted mikorra jeleznének vissza, ez szerintem nem gond, álláskeresésnél ez fő szempont, hogy nem akar senki ott ülni és várni. Én is kérdeztem már meg, semmi hátrányom nem származott belőle (tudtommal :D ).


Viszont amennyiben téged választanak, szerintem ráér akkor egyeztetni, hogy mikor is tudnál kezdeni, ezt azért rugalmasabban szokták kezelni. Általában - tapasztalatom szerint - 1-2 hét csúszás bele szokott férni. Ha nem tetszik nekik, úgyis mondják, max kitalálsz valamit, amit nem kell igazolni, de nem tudod elhalasztani.

2020. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt megkérdezheted, hogy mikor lesz válasz, meddig várj, szólnak e mindenképp, stb.


Azt hogy hányan jelentkeznek, ne kérdezd meg, egyrészt mert nem számít, másrészt mert semmi közöd hozzá, és nem vagy vele előrébb.


Min változtatna, ha azt mondanák, hogy rajtad kívül csak egy ember? És min, ha azt, hogy 30an?

2020. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!