Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell második pocaklakóv...

Hogyan kell második pocaklakóval táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kisfiammal vagyok itthon gyesen, jön a tesó. Szeretnék elmenni táppénzre, de pontosan nem tudom, hogy ez gyakorlatban hogyna is működik.

Az világos, hogy bemegyek és szólok bent, hogy jön a tesó szeretnék kivenni egy nap szabit, hogy táppénzre mehessek. Elég csak a pénzügyisnek szólnom, arra kérnem, hogy adja ki a szabim, vagy be kell jelentenem az egész főnökség előtt? Kell vinnem valami papírt, hogy táppénzre mehessek?


Kitalálhatnak valamit, csak hogy ne mehessek táppénzre?


Illetve még egy kérdés. A háziorvosomnak kell adnom valami igazolást hogy 9es kóddal szeretném tp-re menni? Vagy elég, ha megkérem, vagy megmutatom a leletem?


Köszönöm a segítséget!



2020. aug. 13. 05:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Hello


Azt írod, hogy otthon vagy gyesen. Ha ez azt jelenti, hogy egyébként nem dolgozol sehol, nem végzel kereső tevékenységet, akkor nem vagy jogosult táppénzre.

[link]


Ha gyes mellett dolgozol valahol, akkor elmész orvoshoz, aki megállapítja, milyen betegségben szenvedsz, vagy milyen keresőképtelenség állt elő, erről kiállítja a táppénzes papírt, azt a rózsaszínt, amit te beviszel a munkahelyed HR részlegére. Az orvos által kiírt időtartamban pedig otthon betegeskedsz és folyósítják neked a táppénzt a fizetésed helyett.


Nem tudom mi a betegség jellege, ha a “pocaklakó” a nyolcadik utas, akkor amúgy sem érdemes már belekezdeni a papírmunkába.

2020. aug. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem szeretés kérdése.
2020. aug. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a terhesgondozo ad papirt es a körzeti kiir?

Elözövel szülesig dolgoztàl hogy nem tudod?

2020. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudná,valószínüleg gyesre meg csp-re jön pocaklakó kistesó is.
2020. aug. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Annyit akadékoskodhat a munkahely, hogy a fiz nélküli végét 30 nappal előre be kell jelenteni, tehát az után vehetsz ki egy nap szabit. Azt viszont tudd, hogy a táppénz harmadát a cég fizeti, tehát nem csak a rendszert játszod ki, hanem őket is.
2020. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5, nem akadékoskodás, hanem Mt.
2020. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Úgy tudom, hogy így is el lehet menni táppénzre, nincs semmiféle betegségem csak várandós vagyok. Veszélyeztetett vagyok, 9es kóddal tudnék tp-re menni.


Második válaszolónak:

Gondoltam kulturáltan teszek fel egy kérdést :D gratulálok a segítőkészségedhez.


Harmadik válaszolónak:

3 éve mentem tp-re a kisfiammal, így sajnos halványodtak az emlékeim, de valami olyasmi dereng, hogy a terhesgondozó adott papírt. De nem tudom, hogy esetleg nem lenne-e elég az egyik leletre írt veszélyeztetett megállapítás. Kisfiammal is veszélyeztetett voltam, 9es kóddal mentem tp-re.


Negyedik válaszolónak:

Kérlek, ne magadból indulj ki :)

Az első sem és a második baba sem gyesre és csp-re jön :) de ha már van lehetőség, akkor elmennék tp-re, hogy azt a pénzt is félre tudjuk tenni.

Undorító ahogy ítélkezel ismeretlenül.


Ötödik válaszolónak:

Köszönöm szépen, te vagy az egyetlen aki normálisan tudott válaszolni. Köszönöm Neked!

2020. aug. 13. 10:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy gyes vagy táppénz. Én orvosként nem vennélek fel. Ez is tipikusan táppénzcsalás.
2020. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már miért lenne csalás? Akkor lenne az, ha illegálba intezném el vagy valami hasonló. Akkor nem lehetne megcsinálni, hogy egy nap állományba helyezés után el lehet menni táppénzre. Akkor lenne rá valami törvény, mittudomén 3 hónap ledolgozott nap után mehet el a kismama tp-re. De nincs ilyen. Nem csalás.
2020. aug. 13. 11:54
 10/12 anonim válasza:

Szia!ne foglalkozz a rossz indulatú emberekkel,a mai világban ami adodik lehetőség ki kell használni..

Gyes mellett,igen mehetsz tp re,(én 10 szabit vettem ki utána mentem tp re) nőgyogyász ad egy papirt veszélyeztetett terhességről azzal menj a háziorvoshoz,ő kiir..(minden honapban kell kérned a nőgyogyásztol papirt,amit a házi orvosnak adsz)munkáltatoval,hr osztállyal elég telefonon egyeztetned..de ha betelefonálsz,biztos adnak felvilágosítást

Boldog babavárást

2020. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!