Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Színészet? (Kérdésed túl rövid.)

Színészet? (Kérdésed túl rövid.)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval színésznő szeretnék lenni, nagyon régóta ez az álmom. 17 éves vagyok, matek szakon. Ha szüleimnek megemlítem a színészet témát, rögtön mondják, hogy okos vagyok, ne ilyen hülyeségeket csináljak. Én mégis vágyok rá. Külföldre szeretnék költözni, persze ettől még nem leszek színész. Viszont itt az oldalon mindenki azt mondja, hogy ebben a korban már késő színésznek tanulni. Komolyan? És én nem sztár akarok lenni, hanem színésznő. Énekhangom van, ezt is olvastam, hogy kell tudni énekelni is. De a szüleim nem támogatják az álmom ezért már mondani is félek nekik. Hogy mondjam nekik, hogy nem fogom ilyen könnyen elengedni az álmom? Illetve a gyerekszínészeket, hogy veszik fel? Ők semmilyen iskolát nem végeznek el addigra és van olyan is akinek semmi híres rokona nincs.

Köszönöm


2020. aug. 14. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem ne azt mondd a szüleidnek, hogy színésznő akarsz lenni, hanem beszéld meg velük, hogy hadd jelentkezz statisztának valahová. Járj utána, hogy a te környékeden mi ennek a módja. Érdeklődj színháznál, vagy pályaválasztási tanácsadáson.


Így aztán sok tapasztalatot gyűjthetsz, színházi dolgozókkal ismerkedhetsz, és törekedj rá, hogy tanulj, mindenkitől tanulj!

Lehet, hogy majd úgy is döntesz közben, hogy mégsem neked való, és kapsz valami más sugallatot, hogy mit is csinálj.


Színjátszó kör szerintem elengedhetetlen, ha van hallásod, az is jó, de járj rendes énektanárhoz, és majd meglátod, hány év munkája kitanulni a helyes énektechnikát, hogyan hozhatod ki magadból a legjobbat!


A mozgásra is nagyon rá kell menni, tanulj táncot, akár többfélét!


Én az egyik kisfiamat fogom ősszel beíratni színjátszó körbe, nem célunk, hogy színész legyen, de neki fontos lenne, hogy kijátsszon magából dolgokat, aztán majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Ha jól érzi magát és megerősödik az önbizalma, már megérte.


Sok sikert!

2020. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Ami nagyon fontos hogy ügye jól kell tudnod beszélni angolul ha külföldre akarsz menni szinésznek ,és ott is inkább amerika ahová a legérdemesebb kimenned ,viszont arra fel kell sajnos készülnöd hogy ott elég kemény világ van ebből a szempontból és ha szinész akarsz lenni jópár férfi be fog próbálkozni nálad ez nem kamu ez sajnos így van és ha előrébb akar jutni az ember akkor sajnos ezt meg kell tennie , ott pl palvin barbi igaz ő modell de őt is azért kapták fel mert a munkáltatói szerint nagyon "nyitott " tehát nem egy könnyű ez a egész , magyarországon pedig szinésznek lenni felesleges kb a fiatal szinészek nagy részének alig van pénze ,
2020. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Általánosban 2 évig jártam drámára. Az angol jól megy, felsőfokú nyelvvizsgám van és gyakorlatban is jól tudom használni. Illetve még spanyolt tanulok, abból középfokúm van. Esetleg ott könnyebben lehet szerepet kapni?

És igen, még sokat változhat, hogy mi akarok lenni. A másik ami érdekel az a meteorológia. De ez közel sem vonz annyira, mint a színészet. Remélem összejön. :)

Mégegyszer köszi a válaszokat!

2020. aug. 14. 13:05
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Az 1-es jókat írt, fogadd meg.

A kettes meg felejtős!

2020. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
4es én csak az igazat írtam le , ez nyílt titok mi megy ott kint hollywoodban , vagy te esetleg nem nézel tévet ?
2020. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó!

Több évtizedet töltöttem el színpadon, nem véletlenül adtam igazat az első válaszolónak.


Te viszont olyan dolgokat írtál le amiket csupán pletykalapokból szedtél össze, és úgy küldöd Amerikába a gyanútlan kérdezőt, hogy esetleg még külföldön sem jártál, nemhogy az USA-ban és pláne nem Hollywoodban.


Ja, és a Hollywoodot nagy H-val írják.

2020. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Ja mert te aztán voltál kint mi nagyokos ? Ha több szinésznő és szinész is elmondta hogy bepróbálkoztak nála meg több producer meg a rendező visszaélt a hatalmával akkor az nyilván nem igaz mert te azt mondod , azért mert te egy burokban élsz és te ilyent nem tapasztaltál attól függetlenül ez egy létező dolog
2020. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a részét senki sem vitatta!

Te viszont erre hegyezed ki az egészet.


Hidd el, hogy van élet a szexmániádon kívül is.

A tehetség meg előbb-utóbb utat tör.


(Hja, és gyakran utazom az USA-ba. De nem ezért.)

2020. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8 as egyrészt hiába tagadod vitattad az egészet ezt írtad " Te viszont olyan dolgokat írtál le amiket csupán pletykalapokból szedtél össze " tehát több száz szinésznő elmondta hogy zaklatták és több világhírű szinész is elmondta hogy ez egy létező dolog de te innen magyarországról osztod az észt és mondod hogy ez nem igaz ,sorold már fel hány ottani filmben voltál szereplő főszereplő ? És egyátalán nő vagy ? Mert férfiaknál nyilván nem nagyon fognak bepróbálkozni bár erre is volt példa , amúgy én sem vagyok oda ezért a metoo kampány ért és oké van aki túltolta meg páran akár kamuztak is, de azt azért nem gondolod komolyan hogy abból a több száz nőböl aki ezt állította mind kamuzik , és van akivel ez tényleg megtörtént ? És amikor egy brad pitt is elismerte ezeket akkor nem tudom hogy te mit képzelsz magadról ? Ne tán te nála is nagyobb vagy vagy több ottani filmben dolgoztál mint ő ? Gyanítom hogy nem , hidd el ő jobban tudja az ottani dolgokat mint te egy kis átlagos magyar emberként ennyi ,
2020. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

"tehát több száz szinésznő elmondta hogy... "


Ezen logika mentén a lószar is ehető...

...hiszen több millió légy megesküszik rá...


Na csááá!

2020. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!