Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a szerződésben a fizetés...

Ha a szerződésben a fizetés bruttó 225 ezer, az nettóban ugyebár jó kevés, de lehet attól több a valóságban?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy a szerződésben a számokat nem feltétlenül kell komolyan venni, és ettől több is lehet.

2020. aug. 25. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Feketén borítékban lehet több persze, de bármilyen vitás esetben a jogalap a szerződésben feltüntetett bér, a bank is azt veszi figyelembe egy hitelnél. Ha feketén is kapsz, azt nem nagyon kell reklámozni.
2020. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindent számlára kapunk, ez gyári meló.
2020. aug. 25. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Lehet legálisan is (szerződésbe alapbér van írva, amire jöhetnek pótlékok, egyebek, de erről is tájékoztatniuk kell rendesen), de itt a megfogalmazás miatt az az érzésem, úgy gondolják, hogy a többit feketén, zsebbe kapod. Ha lehet, kerüld az ilyen munkahelyeket.
2020. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A felvételin a HR-es nő nem is volt teljesen képben a dolgokkal. Aztán kaptam a cetlit, hogy reggel hatra menjek, idő közben kiderült, hogy délutánra kéne...
2020. aug. 25. 09:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz rá mégegyszer, hogy pontosan mit jelentett ez a mondat, és adjanak írásbeli tájékoztatót a bért esetlegesen növelő elemekről.
2020. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyárak tudtommal nem szoktak mutyizni, bár igaz, hogy nekem csak multi gyárakkal van tapasztalatom.
2020. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha gyár, akkor a műszakpótlékot is illik feltűntetni, meg a túlórát ha van. Azzal változhat, főleg ha 3 műszakban vagy. Unokahúgomnak is, ha olyan a hónap, hogy 2 éjszakás hete is beleesik, akkor többet kap.
2020. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha műszak meg hétvégi pótlék van, akkor lehet több.

Pl a szerződésemben nekem is 280 ezer körül van a bruttó, de nettóban is megszoktam kapni ennyit, van hogy többet is. Sokat éjszakázok, hétvégék, ünnepek stb

2020. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 remetdol ***** válasza:

"Ha gyár, akkor a műszakpótlékot is illik feltűntetni, meg a túlórát ha van"


Ha van kollektiv szerzodes,akkor abban van leirva, nem a munkaszerzodesben!

2020. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!