Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt olyan munkahely ahová...

Volt olyan munkahely ahová utáltatok bejárni akár a több műszak, vagy maga a munka jellege miatt? Hogy kezeltétek, és mennyi idő után találtatok olyat ahová örömmel jártatok?

Figyelt kérdés
Én 3 műszakban dolgozom, hajnali fél ötkor kell kelnem a délelőttös műszakban, a lábaim le rohadnak mire vége a munkának, előfordul, hogy még aznap vissza kell mennem éjszakára, vagy 12-ezésbe. Mindezt 170 ezer körüli összegért.

2020. aug. 27. 06:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Még magán a munkahelyen is mondták, hogy biztosan szebb jövőt szánok magamnak, minthogy egy életen át békát tologassak 8-12 órában hogy abban menjen tönkre a hátam, lábam. Illetve, hogy ne hagyjam abba az álláskeresést. Vontatóvezetőnek vettek fel, azóta sem alkalmaztak benne.
2020. aug. 27. 06:29
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pékségben dolgoztam eladóként frissen végzett mérnökként, mert szakmában nem tudtam rögtön elhelyezkedni. Kollegkák közül volt aki a nevét se tudta leírni. 12 óra, plusz zárás után se zártak be, állt kinn a tulaj az ajtóban, hogy persze, még lehet jönni vásárolni. Te meg közben számold le a kasszát, és takaríts ki. Nyilván ezt a napi plusz fél órát/ órát nem fizette ki sosem. Kb bőgve mentem dolgozni, de mivel heti 3-4 napot kellett menni, így legalább tudtam közben állásinterjúkra menni, és nem haltam éhen.
2020. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán egy hét volt és felmondtam
2020. aug. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elozo helyemen egy hangos uzlethelyseg hatso szobajaban volt a ceg "fejlesztesz" reszlege, ahol nem lehetett a munkara koncentralni a zaj miatt. Kis ceg volt, ahol a tulaj volt az ugyvezeto is es a nagy zaj mellett meg az idiota, idegbeteg apjat is el kellett viselnunk a helysegben. Raadasul nem is volt hajlando bejelenteni teljes munkaberre, 1/3-at kp-ban kaptam + egy katas vallalkozot is foglalkoztatott foallasban, szoval osszessegeben volt a fonok is egy szarrago kocsog volt, aki a cegebe minimalist penzt forgatott vissza, az berektol elvarta a 120%-os teljesitmenyt es ahol lehetett, ott megprobalt trukkozni az adozassal. Fel evig birtam ott, az elso uj lehetosegnel leleptem.
2020. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy köcsög főnök miatt nem szerettem egy korábbi helyem. De a projekt amin dolgoztunk, nagyon fontos volt nekem szakmailag, hogy megcsnáljuk, és benne lehessen az önéletrajzban. Amint kész lett, utána el is jöttem.
2020. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Életem első normál munkahelye irodai adminisztráció/adatrögzítés volt.

Az elején még szerettem is a társaság miatt + minden új volt. Meg volt néhány előnye a helynek, amik időközben megszűntek.


A munka abból állt, hogy vagy adatokat másoltál, javítottál többféle internetes felület és egyszerre 2-3 Excel fájl alapján, vagy ezeket ellenőrizted. Totál manuálisan, a ctrl+c, ctrl+f, ctrl+v volt az egyetlen segítség. De így is egyszerre sok adatot kellett fejbentartani, igen koncentrálni kellett. Gondolkozni viszont nem.

Csapatban kellett dolgozni, a többiek tempója a rövidebb feladatoknál irgalmatlan volt. A hosszabbaknál azért maradtam le, mert olykor többet telefonoztam, sétálgattam, hogy ne kattanjak teljesen be.

Az utolsó kb egy évre egy szobába kerültem egy konkrétan személyiségzavaros csávóval, aki sokszor piszkált, bántott. Amikor rossz kedve volt, már levegőt sem mertem venni a közelében.


A 2,5 év végére folyamatosan erősen rossz kedvem volt odabent és a 9 órák végére fizikai tüneteim lettek.



Jelenlegi helyemen felvettek a tanulmányaimnak megfelelő munkakörbe, aztán kiderült, hogy amúgy ez a munka 5%-a csak, katásként foglalkoztatnak, jelenleg nem is 40 órában, a fizetésem a 200 és a 320 között ingadozik, persze 320 csak kétszer volt és a másodikat kézhez se kaptam még. Általában 220-240-et kapok amúgy. De nem lehet vele tervezni.

A légkör nem a legjobb.

Nagyon sokat kell kommunikálnom, szerveznem, ami engem fáraszt és nem erre számítottam.

Külsős vagyok és sokszor érzem a megbecsülés, de egyáltalán a kommunikáció teljes hiányát.

Ha tőlem kell valami, azonnal kell, ha én segítséget kérek, sokszor nem adnak.

Ígértek home office-t, amit elvettek. Az iroda messze van, magamnak való vagyok és egyetemre is járok mellette, tehát baromi jó...



A legnagyobb baj azonban, hogy szakmailag nem fejlődök.


Ha szigorúan nézném az álláshirdetéseket, nem is lenne hova beadnom....

Izzadságszagúan beadtam 30 helyre a nyáron, bármi pozitív fejlemény összesen 2 helyről.


Ott tartok, hogy innen is a semmire mondok fel, felveszek diákhitelt és tanulok otthon. Szakmailag többet érne az is. Képes vagyok otthon tanulni, ősszel voltam munkanélküli, ez akkor bebizonyosodott.

2020. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy sales állás volt egy kis cégnél. 3 tulaj volt 3 különböző mentalitással, de az egyikük annyira máshogy vezetett és gondolkodott, hogy folyamatosan ment a feszkó miatta az alkalmazottak és a vezetők között is. Volt, hogy valamiért A vezető megdícsért, B meg az éjszaka közepén és kora reggel is lehordó üzeneteket küldött és félhettem, hogy kirúg miatta.


Tényleg személyiség zavaros volt az a vezető, az a szadista típus, aki úgy próbál motiválni, hogy hetente kirúgásokkal fenyeget. 8 hónap után kaptam ajánlatot és azonnal léptem.

2020. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Csak addig maradtam, amíg interjúztam egy másik helyre. :D
2020. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi az a katás? Nekem bruttó 225 ezer a bérem, ez nettóban 170. Ennyit nem ér szerintem. Holott targoncásként máshol adnak nettó 300-at is.
2020. aug. 27. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:

KATA adózású egyéni vállalkozó vagyok és megbízási szerződéssel dolgozom. Ugyanakkor technikailag alkalmazott vagyok, így ez bújtatott foglalkoztatás.


Előnye, hogy 50 ezer Ft az adó és mellette csak a könyvelői díj van. Jóval kevesebbe kerülök a munkáltatómnak, így ő nekem is többet ad.

Hátránya, hogy azt számolhatom el, amit ledolgoztam, tehát se fizetett szabadság, se táppénz.


Nomeg ez egy szürke, illegális foglalkoztatási forma, bár vékony a határ, mert mondhatom azt, hogy teszem azt, másfél éven át X Kft. volt az ügyfelem, más ügyfelet nem tudtam vállalni mellette.. Vékony ez a mezsgye.

2020. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!