Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez vicces?

Szerintetek ez vicces?

Figyelt kérdés
Van egy kollegám, akinek az a visszatérő "poénja" hogy elfelejti az emberek nevét, vagy összekeveri őket másokkal. Már vagy 10x bemutatkoztam neki, de még mindig látványosan kutat az emlékezetében, ha tudni kéne, ki vagyok. Körülírással magyarázza el, ha muszáj. Vagy a fél iroda dolgozóinak neveit felsorolja, hátha jó lesz az egyik. Másokkal is csinálja, főleg a csendesebb, visszahúzódó emberekkel. Én is ilyen vagyok. Ő extrovertált, fél percig nem tud hallgatni.

2020. aug. 30. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem vicces

Ha nem képes a nevwden szólítani, akkor ne is hallgasd végig!

2020. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha kér tőled valamit akkor te is kérdezz rá, hogy te meg ki vagy? Ismerjük egymást?
2020. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Vannak emberek, akiknek nagyon rossz a névmemóriája, nem kizárt, hogy tényleg nem jut eszébe.

De nagyon egyszerü megoldás, ha egy kis névtáblát teszel a ruhádra, akkor egyböl nem lesz ilyen gond vele.

2020. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ugye ezt nem gondolod komolyan? :D
2020. aug. 30. 09:50
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is nagyon rossz a névmemóriám. Cserébe viszont az arcmemóriám is nagyon rossz.

Csak a számomra fontos emberek nevét tudom megjegyezni.

2020. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
De, teljesen komoly! Van ilyen pszichikai probléma, ezt támasztja alá az is, hogy nem csak egy emberrel szemben viselkedik így, hanem a többiekkel is!
2020. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
A 3-as válaszolót még annyiban ki kell egészíteni, hogy van olyan zavar is, ami szerint a neveket meg arcokat nem tudja valaki összekapcsolni a memóriájában!
2020. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Biztos, hogy az első hülye névvel köszönnék neki, ami eszembe jut, teljes meggyőződéssel, mintha úgy hívnák.
2020. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem se vicces, hanem szánalmas. Vagy megmondja, kit keres, mit akar, vagy se hallgatom. Akkor talán észreveszi magát. Én ezt csinálnám.
2020. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Esetleg kérdezd meg tőle, hogy miért csinálja ezt. Ha viccből, akkor valóban szánalmas.

Ha gondjai vannak a nevek megjegyzésével, akkor az más. Az nem feltétlenül az ő hibája. Ebben az esetben azt teheted, hogy:

-lesz@arod, nem foglalkozol vele.

-ha neked ez fontos, akkor érdekessé/értékessé válsz számára. Úgy viselkedsz, hogy legyen mihez kösse a nevedet. Ha te introvertált vagy, akkor valószínűleg nem tettél semmi olyat eddig, ami miatt emlékezne rád/a nevedre.


Gondolj arra, hogy valószínűleg te sem tudod Zimbabwe fővárosának a nevét, annak ellenére, hogy tuti hallottál már róla többször is. Nincs ott semmi érdekes, nem történt ott semmi számodra emlékezetes, egy csomó más érdekes főváros létezik, minek megjegyezni a nevét.


Ezzel nem védeni akarom az illetőt, csak rávilágítani egy lehetséges megoldásra.

2020. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!