Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi két jelentkező...

Az alábbi két jelentkező közül melyiket vennétek fel ha egy multinacionális cégnél történne a jelentkezés?

Figyelt kérdés

Könyvelői állásról van szó, két jelentkező van.


25 éves férfi:


- OKJ pénzügyi - számviteli ügyintéző, mérlegképes könyvelő, 4 év tapasztalat, nyelvet nem beszél. Bérigény: bruttó 350.000 Ft/hó


25 éves nő:


- pszk diploma, 1 felsőfokú angol nyelvvizsga, 1 középfokú német nyelvvizsga, 0 év tapasztalat. bérigény: bruttó 450.000 Ft/hó


2020. szept. 21. 10:52
A kérdező szavazást indított:
A nőt venném fel
A férfit venném fel
29 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
51%
Diploma + nyelv mindent visz. Multihoz irodára amúgy se nagyon kerülsz be diploma és nyelv nélkül.
2020. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, hogy mennyire vagyunk szarban és mennyire van szükségünk arra, hogy a jelentkező minél hamarabb el tudja kezdeni a feledatait. Ha nem ég a ház és van idő betanítani, akkor mindenképp a nő, főleg a nyelvtudás miatt, de ha azonnal kell valaki és nincs idő tréningre, akkor a férfi.
2020. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Sokmindentől függ. A 2-es nagyjából felvázolta a legnagyobb döntő tényezőt.
2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
A mérlegképes könyvelőt választanám 4 év tapasztalattal. Ha kéne a nyelv, akkor beiratnám angol tanfolyamra. Többre mennék vele, mint a 0 tapasztalatos nővel, aki a szakmai dolgokba nincs belerázódva. Különben is, a férfi biztos nem fog elmenni gyes-re. Egy 22-23 éves nőnél csak idő kérdése.
2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Bocs 25 éves nő
2020. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet válaszolni a kérdésre, mert fontos szempontokat nem ismerünk.

1. Mérlegképes könyvelő végzettséggel maradéktalanul el tudja látni az illető a feladatot? (Persze betanulás után.)

2. Mennyire nélkülözhető a nyelvtudás az ő munkakörében?


De a legtöbb cég azt csinálná, hogy a jobbiknak (a nőnek) megajánlaná a rosszabbik bérigényét (br. 350e Ft). Ha elfogadja, akkor OK. Ha nem, akkor kell dönteni, hogy fontos-e az a plusz, amiket ő tud (amiket följebb én is leírtam). Ha fontos, magyarul nem nélkülözhetők ezek a kompetenciák, akkor a férfi tkp. nem alkalmas az állásra, maradt a nő, aki 350e Ft-ért nem vállalta, akkor vele kell egyezkedni, legrosszabb esetben 450e Ft-ot adni neki. Ha nélkülözhetők ezek a plusz kompetenciák, és a nő 350e Ft-ért nem vállalja, akkor a férfit kell fölvenni.

A nőnél számítani kell arra, hogy pár éven belül szülni fog, netán nem is egyet. De az is benne van a pakliban, hogy a dolgozó máshová megy, szóval sok évre előre úgyse lehet biztosra menni manapság. Ezért a dolgozó neme nálam nem lenne szempont.

2020. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha lenne idő, akkor újra feladnám a hirdetést, hátha több jelentkezőből tudnék választani. Ha azonnal kellene valaki, akkor a férfit venném fel, de akkor is feladnám újra a hirdetést.
2020. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Annyit hozzátennék, hogy ha SSC és sima "entry level" pozícióról beszélünk, akkor a tapasztalat lehet hátrány is, mert egy tapasztaltabb ember kevésbé fogja tűrni, hogy egy folyamatnak csak részfeleadataiért felelős és sokkal nagyobb esélye van, hogy 1-2 éven belül kevés lesz neki az egész és lelép. Sokszor sokkal jobb valaki, akinek semmi tapasztalata, mert őt szépen lehet arra formálni, amit a cég akar. Lepontozhatjátok ezt is, de dolgoztam nagy multik HR-én, ezek tényleges szempontok és megtörtént esetek. 2. voltam
2020. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem a papír, hanem a tudás számítana. A diploma, nyelvvizsga nem garancia rá, hogy jó munkaerő valaki. Nem egyszer tapasztaltam.
2020. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme a kérdésnek, mert nem tudjuk, hogy mik a munkakör betöltésének feltételei, ha mindkettő teljesíti, akkor kb így néznek ki a követelmények:

- Mérlegképes könyvelői képesítés

Más követelmény nincs. Egy ilyen munkakörre amihez még nyelvtudás sem kell vagy diploma, ku**a élet, hogy nem fognak 450-et fizetni, akkor se ha valakinek van diplomája. A diploma és nyelvtudás csak akkor ér valamit, ha a munkakör betöltése ezekhez a feltételekhez van kötve. Szóval ha ennyi a feltétel, akkor a férfit venném fel, ha diploma vagy nyelvtudás kell, akkor pedig nincs miről beszélni, mert a férfi ezeket nem teljesíti, tehát marad a nő.

2020. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!