Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti azonnali...

Próbaidő alatti azonnali felmondás értelmezhető szó szerint? Vagyis megtehetem hogy 10.12 perckor közlöm kapjátok be és távoztam?

Figyelt kérdés
Tehát megtehetem próbaidő alatt ha van egy beszólogatós főnökök hogy az egyik beszólásánál megállok mozdulat közben be se fejezem, közlöm vele na kapd be felmondtam itt és most, egy mozdulat közben? És már megyek is ki az ajtón?
2020. szept. 25. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
"A próbaidő alatt a munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt minden kötöttség nélkül azonnali hatállyal, indokolás nélkül megszüntetheti. A kötöttség nélküliség azt jelenti, hogy egyik fél sem köteles megindokolni a felmondást..."
2020. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen! Próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül.
2020. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy megteheted. Ha úgy döntöttél hogy ennyi volt, szólsz az illetékesnek hogy ennyi volt, kéred a papírjaidat és távozol.
2020. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így van teljesen.


Felmondásnál (azonnali hatályúnál is) van adminisztratív teendője mindkét félnek.


Át kell adni a munkakörödet, az erre vonatkozó rendben, az erre jogosultnak meg át kell vennie.

vagyis kell egy átadás-átvételi jegyzőkönyv, amit a felettesed, vezetőd, főnököd aláír.

Ki kell állítaniuk a kilépő papírjaidat, el kell számolniuk Veled, ki kell fizetniük az addig esedékes munkabért, szabadságodat, ha még van.

Le kall adnod mindent, ami a neveden van: céges laptop, telefon, belépőkártya, számítógép...etc. Ezt dokumentálni is kell.


Na most ezt - elvileg - a legutolsó munkában töltött napon kell megtenni, csakhogy az "azonnali hatály" esetén senki sem tudja, hogy ez melyik nap lesz...,így a papírok kiállítása és átadása késni szokott pár napot a felmondáshoz képest.

Felmondás közlésekor csak a munkavégzési kötelezettséged szűnik meg, de az együttműködési kötelezettséged terhel, amíg a papírjaidat meg nem kaptad.


Szóval az "azonnaliság" azért az nem azt jelenti, hogy bejelented reggel 9:00 - kor, hogy "na csá, f@szfejek...." aztán 9: 05 - kor már ott se vagy.... és nem látnak többet...


Ha ezt csinálod, elég könnyen a munkaügyi bíróságon találhatod magad....

2023. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!