Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közalkalmazottaknál mi az a...

Közalkalmazottaknál mi az a felmentési idő? Komolyan 60 napot ott kell még dolgozni, ha felmondok?

Figyelt kérdés

Szóval jött egy olyan munkalehetőség, ami már nagyon régi álmom, és fogalmam sincs mikor lesz legközelebb ilyenre lehetőségem (a végzettségemhez sem kapcsolódik, de ez most mindegy).

Jelenleg már 1,5 éve közalkalmazott vagyok, amit amúgy gyűlölök, a fizetés is kevés, a kollégáimmal sem jövök ki, és maga a munka sem a legjobb, ezért adja magát, hogy szerencsét próbáljak.

A bibi az, hogy olvasgattam a papírokat amit kaptam, és nincs szó benne semmi felmondási időről, csak felmentési időről, ami 60 nap. Nos 60 napot biztosan nem tudnak rám várni, 30 napot még igen. Most annyira kétségbe vagyok esve, hogy komolyan ha felmondok, akkor 2 hónapot még le kell húznom ott? A közös megegyezésre sajnos esélyt sem látok.

Egyáltalán mi az a felmentési idő? Mi a különbség a felmondás, és a felmentés között? Van valami lehetőségem, hogy ne kelljen 2 hónapot ott maradnom?



2020. okt. 4. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Rád nem vonatkozik ez. Felmentési időről akkor van szó, ha a munkáltató mond fel. Rád a felmondási idő vonatkozik, ami általában 30 nap. De ha nagyon jó az új állás, akkor egyszerűen nem mész be a jelenlegi munkahelyedre, és kész. Legrosszabb esetben fizetsz némi kártérítést.
2020. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nemi karterites 3 vagy max 7 havi fizetes lehet, utobbi akkor ha birosagra viszik es az megiteli.


(Azt meg csendesen megjegyzem, hogy a legtobb cegnel bukod az allast, ha kiderul, hogy igy szoktal lelepni az elozo munkahelyedrol, mivel tudni fogjak, hogy pont ennyire tartod be a munkaszerzodes pontjait.)

2020. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Közalkalmazottaknál a felmentési idő pontosan ugyanaz, mint munkaviszonyosoknál a felmondási idő.

Közszférában másképp nevezik, de gyakorlatilag azonos vele.

Közszférában nem felmondasz, hanem lemondasz, stb.

2020. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!