Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik ott hagyták a tanári...

Akik ott hagyták a tanári pályát, mi volt az oka? Mennyire volt nehéz meghozni a döntést? Azóta mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Négyszerese lett a fizetésem egy multinál, leginkább ez motivált. Ismert multinál dolgozom, nagyfőnök jobbkeze vagyok. (Nyelvszakos tanár voltam, és elvégeztem még egy OKJ-t a pályamódosítás előtt/céljából).

N/37

2020. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikről én tudok / hallottam:

- nem egy nyelvtanár ment el helpdeskesnek, multihoz ügyfélszolgálatosnak, menedzsernek, akár még adatrögzítőnek és ellenőrnek is, mert sokkal jobban megfizették (sőt matektanárt is ismerek ilyet)

- most van olyan ismerősöm, aki multinál volt, átment egy alapítványi suliba tanárnak, mert az volt az álma, aztán most felmondott, mert megélni nem tud belőle, és most kezdett állást keresni

- olyan tanár, aki egy évig tanított anno a giminkben, és mindenkitől megkapta, tanároktól diákokig, hogy rohadtul nem való tanárnak (nem tud magyarázni, nem volt hajlandó időt és energiát szánni arra, hogy felkészítse érettségire a diákokat, bunkó stb.)

- számtechtanár IT-snek, pénz miatt... de töritanárt is ismerek ilyet amúgy, mert volt olyan képzettsége

2020. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm első sorban elvi okokból hagyta ott a pályát, mert nem ért egyet azzal, hogy az állam mindennél jobban belenyúlt a tananyagban, a könyvekbe, az iskolák és az egész rendszer működésébe. Másrészt anyagi okokból.
2020. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!