Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jót akarnak ezzel, vagy csak...

Jót akarnak ezzel, vagy csak egyszerűen nem akarják, hogy ott dolgozzak?

Figyelt kérdés

2020. május óta sajnos munkanélküli vagyok. Békés megyében, egy kis városban élek albérletben a párommal. Nagyon szeretnék dolgozni, volt már pár próbálkozáson, de sajnos nem sok sikerrel. Idáig.

Most a múlthéten kaptam egy lehetőséget itt helyben egy nagy vállalkozásnál, mint pénzügyi ügyintéző. (Végzettségem meg van hozzá és a tapasztalatom is)

Nekem ezzel az egésszel semmi problémám nincs is, tetszik a munka, a környezet, stb., viszont a "munkatársaim", pontosabban 2 hölgy, akikkel együtt dolgoznék az irodában azt ecsetelik folyamat, hogy ha tehetem menjek el innen és ne fogadjam el az állást. (Jelenleg még próbaidőn vagyok) Azzal indokolják, hogy itt mindig minden változik és innen menekülni kell, mert idegileg kikészítenek. Nem nézik munkának az irodai munkát a vezetők.

A főkőnyvelő egyébként aki ezt ecseteli nekem, hogy ne vállaljam el, illetve ha tehetem.menjek mashova, stb., pedig ő volt az pont, aki pár nappal ezelőtt még úgy döntött a vezetőkkel, hogy én vagyok a legalkalmasabb.(egyébként ő is most mondott fel nemrég, januárig marad)

Szóval nem értem, hogy ezt jó/rossz szándékból csinálják, illetve, ha ő úgyis elmegy januárba, miért nem mindegy neki, hogy én hogy fogom bírni...



2020. okt. 13. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ezekkel a hülyeségekkel, ha úgy érzed, hogy majd neked rossz lesz a sorod, majd döntesz arról, hogy maradsz vagy pedig nézel másik munkát.

Nem is érzed magadat egyelőre rosszul, de már elültetik a füledbe a bogarat, de csak annak lehet, aki ezt hagyja is. Ne legyél balek.

2020. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy jót akarnak , és tényleg vannak ilyen gondok, de az is lehet, hogy csak rosszindulatúak. Én a helyedben nem foglalkoznék velük, csak a munkával. Idővel ugyis kiderül.
2020. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kicsibarany ***** válasza:
100%

Ha te jól érzed magad, és minden szempontból megfelel az a hely, akkor maradj. Lehet, hogy te jobban fogod bírni azt a sok változást mint ő.

Ha meg igaza van és tényleg rossz hely, később is fel lehet mondani.

2020. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd nyitva a szemed és a füled, én nem gondolom, hogy rosszindulatból duruzsolnak neked...

Feltehetőleg besokallt, most meg van keseredve, csalódott a cégben/vezetőkben - ezért is megy el: nem állna érdekében téged kipattintani onnan.


Te épp ellenkezőleg érzel: VÉGRE van munkád, feladatod, jövedelmed. Aki volt valaha munkanélküli, az pontosan tudja, mennyit jelent mindez, akár csak pár hónapnyi kiesés után is.

2020. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amíg jól érzed magad addig nyugodtan maradj,ki tudja mi lehet a kollégád valódi problémája?

Egy dolgot jól jegyezz meg,soha se hódolj be senkinek és vigyázz mit mondasz,állj ki az igazadért, ne engedd ki használni magadat,ne engedd h fogást találjanak rajtad légy erős,mindig légy kedves és mosolygós még ha fel basznak is ne lássák rajtad hogy ki tudnak készíteni.

Sok sikert jó munkát, sose vállald túl magadat,szépen a te tembódban dolgozz ne szakadj meg,Ausztriában is az a lényeg hogy mindig folyamatosan csináljon valamit az ember.

2020. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rettenetes munkahely azért nem lehet, ha ők még mindig ott dolgoznak... fiatalabb koromban nekem is volt gondom az ilyen anyáskodó kolléganőkkel, ez sokkal inkább róluk szól, mint rólad. Legjobb lesz nem foglalkoznod velük, csak folytasd, amit megkezdtél, érezd jól magad az új munkahelyeden. Felnőtt ember vagy, egyedül is el tudod dönteni, hogy neked való-e az állás.
2020. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok biztató szót! 🙂

Én is úgy gondolom, hogy befolyásolni szeretnének a döntésemben, hogy maradok-e, vagy sem.

2020. okt. 13. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De raadasul hemzsegnek az elszalasztott lehetosegek kozben? Nem. Akkor miert ne volna eleg akkor otthagynod, ha nem birod?

Teljesen ertelmetlen, barmi celjuk is legyen vele.

2020. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jót akarnak, de most, a járvány idején, ennyi sikertelen próbálkozás után nem vagy olyan helyzetben, hogy válogass. Mármint ezt nem sértésnek szánom...De érted. Rengetegen keresnek most munkát (köztük én is), hidd el, örülj, hogy téged felvettek egyáltalán valahova. Nekem 2 szakmám van, de már kínomban takarítónői állásokat pályázok meg és így se hívnak be sehova még interjúzni sem. Mellesleg szerintem ha annyira nagyon szar lenne, úgyis kiderülne a próbaidő alatt. Közben persze nézegess neten, hátha találsz ennél jobb ajánlatot, de amíg nincs más, ezt ne hagyd ott szerintem.
2020. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rodi91 ***** válasza:

Azt is el tudom képzelni akár, hogy nekik megterhelőek voltak ezek a változások (bár egyébként most a covid miatt, hol nincs változás?), de neked lehet fel sem fog tűnni. Én is sokszor láttam már, hogy kolléganőim felmondtak olyan csip-csup ügyek miatt, amivel én csak úgy voltam,hogy jó ez most egy nehézség,de megoldom és megyünk tovább.


Szóval lehet a jó vezérelte őket, de igazából csak túlspilázzák a dolgot. De persze akár az is lehet,hogy a cég életét akarják azzal megnehezíteni,hogy téged ellenük hangolnak.


Szerintem maradj, és majd meglátod. Meg amúgy is, mi van ha letelik a próbaidő? Nem a radiátorhoz bilincselnek örök életedre, csak onnantól 1 hónapos lesz a felmondási időd.

2020. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!