Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri Google Fordítóval...

Megéri Google Fordítóval kimenni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha az adott ország nyelvét nem beszéled.


Beírod amit mondani akarsz és pákk, kis nyelvtani hibákkal de kimondod.


Meg láttam olyan aplikációt ami lefordítja amit mondanak és kimondja.



2020. okt. 18. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Max akkor, ha (én magam) beszélem valamennnyire a nyelvet, de bizonyos szavakat nem tudok.


De csak a guglira nem támaszkodnék - sok félreértés származna belőle.

2020. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem fog komolyan venni, én pedig sose fogom megérteni, miért nem lehet legalább egy B2-es szinten megtanulni egy nyelvet, mielőtt kimennél dolgozni valahova.


Ha valaki oda teszi magát, gimnázium alatt simán lehet két nyelvvizsgája (tapasztalat, érettségire volt egy felső és egy középfok magántanár nélkül) és akkor nem kéne később ilyen módon bénáznia.


Arról szó se essék, hogy a munkavállalás esélytelen lesz, persze ha valami értelmes munkát szeretnél, ami nem centeket fizet. A Google fordító egy értelmes mondatot nem tud lefordítani, így pedig még jelentkezni se tudsz sehova, mert személy szerint én takarítónak se vennék fel olyat, aki egy önéletrajzot nem tud harminc hiba nélkül megírni.

2020. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mennyire fognak téged komolyan venni egy állásinterjún, ha egyfolytában a telefonodat pötyögteted és csak percek múlva tudsz válaszolni, mire végre beírod, hogy mi a fenét akarsz válaszolni? Ha meg neked mond valamit a leendő főnököd, akkor mit csinálsz? Odanyújtod neki, hogy legyen szíves pötyögje már le neked, hogy mit akar? Ehhez senkinek nem lesz türelme.


"Meg láttam olyan aplikációt ami lefordítja amit mondanak és kimondja."

Ezek az app-ok még messze nincsenek elterjedve, mert marhára nem pontosak, van hogy nem is tudja értelmezni a mondatot, ha pl. akcentussal mondod ki.

2020. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj bele. MINDEN alkalommal ott állsz a telefonoddal a kezedben, mint egy bolond, pötyögsz/beszélsz a fordítóba, majd megmutatod/felolvastatod a másiknak, aztán ő is megcsinálja ugyanezt...

Nem is értem, hogy lenne önbizalmad kimenni tudás nélkül. :D

Mellesleg ez nem úgy megy, hogy "pákk", még az alapmondatokat is félre szokta fordítani.

Nyelvtudás nélkül hogy intéznél ügyeket, hogy dolgoznál NORMÁLIS helyen?

2020. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az arra jó, hogy ha mondjuk beszéled a nyelvet legalább egy alapszinten, és nem jutnak eszedbe kifejezések, akkor előveszed. De pusztán avval nem fogsz tudni boldogulni.
2020. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy az istenbe van az, hogy mosogatni kimentek és nem zavarták őket haza?
2020. okt. 18. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6: Én is mosogatásból élek, amikor kijöttem egy alapszintű angolt azért már beszéltem. Hollandia a helyszín. A példádban Németországról van szó? Olyanról már hallottam, hogy közvetítők által kijutnak, és valami harmadosztályú kínai étterembe kerülnek, ahol heti hét napban nyomják, reggeltől estig, 5-6 óra alvással, éhbérért. Az pedig nem nagy dicsőség.
2020. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, de 7/6 nap és 9-15, 16-22 ig.
2020. okt. 18. 17:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Más szóval: Megeshet, hogy találsz valami helyet nyelvtudás nélkül is. De az jó eséllyel olyan lesz, ahol kizsákmányolnak, alulfizetnek és kihasználják azt, hogy a nyelvi hiányosságaidból eredően nem vagy tisztában dolgokkal.
2020. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudok olyan ír brigádokat, ahol magyar "csopvez" löki a szakangolt, persze ő is ugyanolyan tróger a brigádban ugyanannyiért, csak a kölcsönző felé főnököl és kap zsebbe valamit még.
2020. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!