Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Engem miért hurrognak le,...

Engem miért hurrognak le, amiért nem szeretek bejárni az irodába?

Figyelt kérdés

Nálunk minden nap be kell járni, sok idő megy el utazással és tanulok is mellette. Csak csendben tudok igazán koncentrálni, amit nyüzsgésben, zajban csinálok, az csak valami tessék-lássék izé. Munkaidőben egyáltalán nem vágyom beszélgetésre, csevelyre, megvagyok otthon egyedül.


A munkatársaim majd megölnek, hogy hogyan gondolkozhatok így, pedig bejárni jó, a home office szörnyű.


Ja, amúgy 1 igazolt esetünk van és 2 nagyon gyanús (több tünet stimmel, pl íz-és szagérzékelésük ment el, mint a pozitív esetünknek is).


Közben egy állami tulajdonú cégnél dolgozó ismerősöm 50%-ban jár be és az összes többi irodai dolgozó ismerősöm otthonról van most, a COVID alatt. Szeretnek otthonról dolgozni és örülnek, hogy az utazás nem veszi el az értékes időt.

Ma is üres metróval jöttem be 8:15-kor, a kajáldában is szinte csak mi vagyunk, az irodaházban is mindenhol csak lézengenek, nálunk van teltház.


A lényegi kérdés, hogy miért hurrognak le?

Illetve miért van, hogy nálunk a bejárást szereti mindenki, aki otthonról dolgozik, azok meg otthonról szeretnek dolgozni?

Mi ennek a pszichológiai háttere?



2020. okt. 28. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%

Egyrészt akinek családja van annak szörnyű otthon lenni.


Másrészt meg te introvertált vagy úgy tűnik, ez meg lehet egy olyan csapat akik extrovertáltak.


Meg ez, hogy csendet igényel e valaki ez ilyen egyéb dolog is lehet. én pl adhd-s vagyok és mindeb inger szétviszi a figyelmemet.

2020. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Mert sokaknak kényelmesebb, hogyha a munka és az otthon teljesen elkülönül.

A kérdés az, hogy ha te ennyire utálod, akkor miért nem olyan helyen dolgozol, ahol lehet otthonról is dolgozni?

2020. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%
Ez olyan szánalmas, hogy akinek családja van az nem bír otthon lenni a családjával.
2020. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%

Te azért jársz be, mert a többiek unatkoznak otthon.

Van egy tetű főnököd, akinek nincs senkije és nem bír otthon maradni.

Van egy tetű főnököd, aki nem hisz a vírusban.

Van egy tetű főnököd, aki 11-re jár be és 3- kor távozik, ezért szereti, ha valaki helyette mindig bent van és dolgozik.

Az utolsó három sajnos tapasztalat.Nem állami helyen.

2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

# 3



Azért nem szánalmas.


A gyerek csak oda-odajön, apa-apaaaa, anya-anyaaaa, tavasszal tanítani is kellett őket. Stb.

Lehet, hogy a férj, feleség, nagyobb gyerek se tudja megállni, hogy kérdezzen, kérjen ezt-azt munkaidő közepén.



Tehát elhiszem, hogy úgy se egyszerű dolgozni.



De nekem meg az open office nyüzsgésében nem egyszerű dolgoznom, meg a napi 2 óra elvesztése fáj.

2020. okt. 28. 10:51
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

#3


Nem otthon lenni a családdal nehéz, hanem dolgozni úgy, hogy ott a család.

2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb állami helyen NINCS home office, ha kidöglött több osztály, akkor sem.
2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Igen én is arra gondoltam, hogy dolgozni durva sokaknak, hogy ott tesz vesz körülöttük a család. Gyerekek hozzászólnak mindenféle aprósággal. Pláne amikor tanulni is kellett velük, mert online voltak az órák.


Szóval nem arra, hogy egyáltalán otthon lenni a nem jó szabadidőben pl.

2020. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Igen. Ezt megértem.



Én viszont a full üres lakásban lennék, max a szomszéd idős házaspár tévéje duruzsol, nem zavaróan. Az egyedüllétet élvezem. Hőmérsékletet én határozom meg, fénymennyiséget is.


Ma 8 körül indultam, addigra ott ülhettem volna a laptop előtt. Azért nem mindegy....



A COVID alatt az önkéntes bejárás és a dolgozók időben, térben elosztása lenne jó, utána pedig valami olyasmi, hogy mondjuk heti 2 fix nap be kell menni, egyébként ki hogy akarja. Szerintem.

2020. okt. 28. 11:02
 10/26 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem ez kifogás.

Be kell csukni az ajtót, amíg munka van

Akinek nincs egy külön szobája, az máskor is idegbajt kap a gyerekétől, úgy láttam.

2020. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!