Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretnék egy másik állást a...

Szeretnék egy másik állást a cégen belül betölteni, ezt jó szemmel nézik?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy igényesebb munkát végezni, jelenleg egy termelő cégnél vagyok minőségellenőr 4 műszakban. A mai nap láttam a hírdetéseket hogy ugyan az a cég keres HR-es munkatarsakat. Ott legalabb 1 muszak lenne szinte ugyanannyi penzert. Ha én beadom az önéletrajzom beleírhatom hogy jelenleg náluk dolgozom? Vagy azt nem szokták jó szemmel nézni?

2020. okt. 30. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Megpályázhatod az állást, de nem lesz egyszerű. A munkáltatók valamiért irtóznak attól, hogy valaki cégen belül nagyot váltson, az üres pozíciókat inkább külsőssel szeretik feltölteni. Lehet, hogy azért, mert így csak egy ember toborzására és betanítására kell költeni. Illetve irodai állást csak akkor érdemes megpályáznod, ha van diplomád, anélkül nem sok esélyed van.
2020. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan add be az önéletrajzod, téged legalább már ismernek. Ha eddig jól végezted a munkád, ez előny és imponáló, hogy fejlődni akarsz.
2020. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs vele, de nyilvan csak akkor van eselyed, ha megfelelsz a felteteleknek.
2020. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

HR tapasztalatod vagy szakiranyu végzettséged van?


Szerintem nem az lesz a kèrdés hogy külsös vagy e

2020. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod be, szerinted nem jönnek rá?

Nincs ebben semmi, teljesen bevett szokás, hogy házon belül váltanak emberek pozíciót. Sőt előnyös is, mert ismerik a személyiségét az illetőnek, le tudják csekkolni mennyire megbízható. Max a jelenlegi vezető nézhet rossz szemmel, hogy elveszít egy esetleges jó munkaerőt és be kell tanítani egy újat (vagy örül, hogy megszabadul egy rossztól)

Az mondjuk sokat elmond a magyar HR viszonyokról, hogy egy minőség ellenőr reálisnak érezheti, egy HR-es állás megpályázását, de ez már más tészta.

2020. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben azért tudják, hogy ott dolgozol, utánanéznek. Nyilván a tapasztalatok felsorolásánál be kell írni, hogy hol dolgoztál, azt nem tudod elsumákolni, mert ha nem írod be, is utánanéznek, vagy rákérdeznek, hogy mégis mit csináltál az elmúlt x hónapban, évben. De azt KIEMELNI, hogy "nálatok dolgozom ám", felesleg és furán veszi ki magát. Az meg sztem az elbírálótól függ, hogy mennyire nézi jó szemmel. Nálunk pl. soha senkinek semmi gondja nem volt azzal, ha vki egy másik részlegre átment, max. ha hiányoltuk volna vmilyen képességét, akkor picsogtunk egy kicsit (nem nyilvánosan, hanem csak egymás közt). De lehet, hogy a bíráló meg közeli kapcsolatban van a főnököddel, aki meg hiányolna téged, és nem tudja normálisan kezelni.


Sztem amúgy inkább az lehet esetedben a hátrány, hogy gyanítom, nincs HR-es végzettséged, és azt gondolod, hogy van esélyed.

2020. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!