Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van lehetőség saját felelősségre?

Van lehetőség saját felelősségre?

Figyelt kérdés

Egészségügyi állapotom miatt könnyű fizikai munkát végezhetek.

Habár nap mint nap a jelenlegi munkahelyemen nehéz fizikai munkát végzek részben vagy egészében. Lehet-e olyat hogy saját felelősségre ugyanazon a munkahelyen azon belül más részlegre átkerülni ami nehéz fizikai munkának van minősítve?

Képesnek érzem rá magam. Még ahogy elnéztem azon dolgozók munkáját ahova szeretnék átkerülni azt a munkát én is el tudnám végezni.

(Szerszámkészítő műhely)


2020. nov. 3. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Na de ki szerint végezhetsz csak azt? Üzemorvos van? Mert akkor ő dönt.
2020. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Üzemorvos
2020. nov. 3. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát le vagy százalékolva, kapsz érte valamit, de azért te több bérért mégis 100%-os munkát akarsz végezni?


Mert ez így szerintem már TB csalás kategória, de majd egy nálam jártasabb megmondja.


Egyébként, ha a cégnek van egy kis esze, ebbe nem megy bele.

2020. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok leszázalékolva. Erről szó sem volt.

"Normális" dolgozó vagyok.

Lényeg: olyan munkahelyen dolgozok ahol a munkavégzés "Könnyű fizikai munkának" minősül, de én szeretnék egy olyan munkahelyre átkerülni (ugyanazon a cégen belül) ahol a munkavégzés "nehéz fizikai munkának" minősül.

Ezt saját felelősségre.

2020. nov. 3. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg az üzemorvos.

Bár továbbra is kérdés, hogy milyen formában hivatalossá téve, hogy az egészségi állapotod miatt nem végezhetsz nehéz fizikai munkát. Kétlem, hogy bevállalná normális orvos, hogy ha neked erről papírod van, akkor engedélyezzen ennek ellenére nehéz fizikai munkát. Ez olyan, mint a veszélyeztett terhesség. Ha talál a lusta anyuka valakit, aki kiírja, akkor nem lesz senki aki a nevét meri adni hozzá, hogy mégse. És valahol érthető is. Én munkáltatóként se vállalnám be. Az egyik, hogy mi van ha mégis baj van, akkor egyből máshogy fog kinézni, hogy kinek a felelőssége, senkinek nem hiányzik egy munkaügyi per emiatt. A másik pedig, hogy most gondolod, hogy bírod, de időzített bomba, hogy mikor dőlsz ki hetekre, hónapokra.

2020. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat
2020. nov. 5. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!