Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túlórát lehet szabadnapként...

Túlórát lehet szabadnapként elszámoltatni?

Figyelt kérdés
Anyám kint dolgozik Németországban és náluk lehet választani, hogy a pénzt kérik vagy szabadnapként kérik a ledolgozott túlórát. Ilyenről még nem hallottam eddig. Van ilyen nálunk is?

2020. nov. 22. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elvi akadálya, megállapodás kérdése a munkáltatóval.
2020. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen is működik, mert eleve teljesen rugalmas munkaidőben dolgozunk, akkor megyek be, mikor nekem tetszik. De van ismerősöm, akiknél van törzsidő, és náluk is be lehet cserélni szabadnapra a túlórát. Meg azt is lehet, hogy bemész szombaton, és azt kéred vissza szabadnapként.
2020. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, van nálunk is, csak sem a dolgozók, sem a munkáltatók részéről nincs rá nagy igény.
2020. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is van ilyen, viszont itt a munkáltató dönti el hogy "kiadja" szabadnapnak, vagy kifizeti ha lejár a túlórakeret. (Nagy multi)
2020. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Itt van egy kis fogalomzavar: ha azért dolgozol, hogy máskor szabadnapod legyen, az nem túlóra, hanem munkaidő áthelyezés, és sok helyen alkalmazzák. A "túl" szó a normál munkaórán túli időt jelöli, ami nincs ha szabadnapként kiveszed, hiszen az össz óraszám változatlan.
2020. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Többféle módon is megoldható törvényes keretek között, sajnos nem minden munkáltatónál teljesen tiszta a kép ezzel kapcsolatban.
2020. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!