Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegség miatt kirúghatnak?

Betegség miatt kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Október végén kezdtem el dolgozni ahol próbaidőn vagyok. Sajnos megbetegedtem, táppénzen vagyok. Mivel itt van a koronavírus és emiatt kellett táppénzre mennem. Teszt lett csináltatva, de sajnos szövődmény alakult ki így lehet még 1 hetet még otthon kell lennem. Emiatt kirúghatnak, mert én elmentem?
2020. nov. 22. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn simán megtehetik, minden következmény nélkül:(
2020. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn bármiért kirúghatnak, meg se kell magyarázni. Szóval igen, megtehetik akár ezért is, de persze nem biztos, hogy meg is teszik.
2020. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak most erre a vírus helyzetre szerintem nem tehetnék meg, mivel nem kész akarva lettem beteg. Mert az az érdekes, hogy az egyik főnőkkel "tartom" a kapcsolatot, de nem írta, hogy várnak vissza, csak annyit, hogy jobbulást. Végülis az is fura volt mikor bementem és mondtam, hogy haza kell mennem mivel nagyon rosszul vagyok, nézett is nagyon. Lehet nem kellett volna, de most betegen, gyerekek közt lenni, azért nem jó dolog
2020. nov. 22. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Senki nem készakarva lesz beteg. Igen, kirúghatnak próbaidőn, nem tudsz mit csinálni.
2020. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szólhatnak akár akkor mikor még itthon vagyok, vagy akkor szólnak, hogy nem tartanak igényt amikor már ott vagyok?
2020. nov. 22. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fognak ha fognak amikor visszamész.

Mert a táppénzt 1-2nap után ha jól tudom nem ök fizetik, így öket nem éri egyéb kár.

2020. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem épeszű főnök nem rúg ki ezért, amennyiben eddig elégedettek a munkáddal. Most mennyivel lenne előrébb ezzel a cég? Megint felvételiztetni kell egy új embert, aztán mi van ha az is beteg lesz? Szerintem egyszerűen kérdezz rá, hogy ezek után kirúgnak vagy nem?
2020. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4: "Senki nem készakarva lesz beteg."

Merőben naív megállapítás. Ismertem én olyat, aki télen direkt havat nyelt, hogy megfázzon, és minimum egy hétre kiírják. Valamint olyat is, aki szándékosan eltörte két ujját azért, hogy egy hónapra betegállományba kerüljön.

2020. nov. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!