Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a magasabb iskolai...

Melyik a magasabb iskolai végzettség?

Figyelt kérdés

A szakmunka bizonyítvány, vagy az érettségi?

Tudom, hülye kérdés, de nekem van mindkettő, és nem tudom melyik a magasabb. Nyilván a szakmunkás bizonyítvány a hasznosabb, az érettségivel meg majd egyetemre megyek, de akkor hogy is van ez? Soha senki nem mondta ezt el nekem, ezért ne kövezzetek meg!


2020. dec. 7. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Szakmunkás bizonyítvány*
2020. dec. 7. 19:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi
2020. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettő középfokú, de az érettségi "magasabb" abban az értelemben, hogy ha nincs érettségid, és meg akarod csinálni, akkor 8 általánossal + szakmunkás bizonyítvánnyal a 9. osztályt "ugorhatod át", és a 10. osztályba csatlakozhatsz be.
2020. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Érettségi
2020. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
4 általános
2020. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

érettségi, mert pl. egy kereskedelmi szakközépiskolában is ráépülősen mehetsz tovább, ha leakarod tenni azt is


plusz: a felsőfokú tanulmányokhoz feltétel az érettségi, amit a legkönnyebben gimnáziumban tudsz teljesíteni

2020. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!