Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki legiutaskisero lehessen?

Figyelt kérdés
persze sok sok nyelvtudas.. de meg mi? nehez bekerulni?
2020. dec. 10. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több ismerősöm dolgozott légitársaságnál és egy két pilóta ismerősömet is megkérdeztem erről,hogy mi merre hány méter. Hát....a nyelvtudás az nagyon kell nyilván és a talpraesettség. A felvételin szituációs feladatokat kell csinálnod ahol figyelik,hogy milyen a reakciód. Több lépcsős a felvételi viszont egy nap alatt lezavarják. Magabiztosnak kell lenned, ez a legfontosabb a nyelvtudás után.
2020. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Viszont jelenleg nem érdemes próbálkoznod szerintem. Bár nem tudom,hogy indítanak-e képzéseket egyáltalán mivel több ismerősömet is elküldték még áprilisban és ugye tömeges leépítésnél x ideig nem kereshetnek új munkaerőt.
2020. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Legalább két nyelv előny, ebből az angol alap és szépen folyékonyan kell tudni beszélni őőő-zés nélkül, illetve minél választékosabb vagy annál jobb. Úszástudás feltétel, ugye vannak magassági minimum-maximum követelmények, illetve legyél szép, igényes magadra. Kell egy megnyerő személyiség, magabiztosság és jó megoldóképesség, birka türelem, tudni kell kezelni a leghisztisebb utast is, illetve nem szabad pánikolósnak lenni. Minden szituációra van protokoll, amit a képzésen megtanítanak. Egy ismerősöm az Emiratesnél dolgozott őket még sminkelni és hajat csinálni is megtanították, hogy kifogástalanul nézzenek ki, illetve a zűrösebb helyzetekre is komoly felkészítést kaptak. Képzés közben is ki lehet hullani.

Jelenleg a légiforgalom döglődik, nem sok gép repül, azok is kevés utassal. Rengeteg légiutaskísérőt rúgtak ki, vagy tettek parkolópálya. Szóval ha újraindul a normális járatszám, akkor elsősorban azokat fogják visszavenni, akik már korábban beváltak és vissza akarnak menni.

Ez egy olyan munka, amit akkor jó csinálni, ha még nincs gyereked és független vagy, főleg, ha nagy légitársaságnál vagy, a kisebbek, mint wizz, ott egy bázis állomásod van, onnan indulsz-érkezel, de a nagyoknál benne van a világjárás és azt is, hogy akár hónapokig nem tudsz hazalátogatni. Viszont olyan helyekre juthatsz el, ahova amúgy nem biztos.

2020. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!