Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köztisztviselők: nektek mi...

Köztisztviselők: nektek mi volt a karácsonyi ajándékcsomagban?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy országosan minden hivatal ugyanazt kapta-e, minket egy átlag borral, egy bolti bejglivel, egy csóri szerencsi szalon cukorral, meg egy gumi ízű almalekvárral szégyenítettek meg.

2020. dec. 17. 09:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

„szégyenítettek meg.“


na gyere hozzánk!!! nálunk aztán semmivel se fognak megszégyeníteni. 18 éve vagyok ott soha 1 db szaloncukrot se kaptam. Soha semmit.


Gyere hozzánk! nálunk aztán nem kell agyalni azon mit kapsz. semmit.

2020. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem bármit kap az ember a feletteseitől jól eső gesztus.

Volt olyan munkahelyem ahol lebszás volt a karácsonyi ajándék.

2020. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Persze menjen oda, ahol még szarabb, amikor már ez is hitvány :D


Én is ilyen hülyeségeket kaptam, persze egy vagyonért: dombornyomott lógós ajándékzacskót, lógós esernyőt, termoszt, pólót, határidőnaplót, tollat, bort... nagyon fontos dolgok, ahelyett, hogy ajándékutalvány formájában adták volna oda, akkor még használható is lenne. Meg ajándékutalványt 15e Ft értékben, ez nem rossz, dehát ebből egy bevásárlás is alig jön ki. Szóval több mint a semmi, de nem kényeztettek el.

2020. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan azt kaptunk mint amit szoktunk: semmit. Mi örültünk volna egy szelet bejglinek is. Mondjuk, az volt mostanában, de csak mert az egyik kollégám hozott be az általa sütöttből.
2020. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez szép csomag, amit írtál, kérdező, szép gesztus.


Nálunk idén a covid miatt a kézműves kisvállalkozók támogatását tűzték ki célul, így kaptunk egy kis tábla kézműves csokit, vegán illatgyertyát, meg szarvasgombás kacsa-liba rilette-et egy picike üvegben.

Nagyon látványos és drága ajándék, de ennyi pénzből ki lehetett volna hozni egy nagyobb csomagot borral, bejglivel, szaloncukorral, lekvárral... :)

2020. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
A semminél jelentősen jobb.
2020. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A köztisztviselők a kormány dolgozói, nem egy vállalkozóé, ne hasonlítsuk össze a kettőt. Bőven lenne pénz arra, hogy az évben legalább egyszer elismerjék a munkánkat, és eléggé megalázó, hogy nem csak a fizetésünk rossz az általános munkakörülményeink mellett, de még a karácsonyi ajándékot, esetleg bármilyen jellegű prémiumot is sajnálják tőlünk.

#2: nekünk az mindennapos ajándék.

#3: nyilván persze, több, mint a semmi, de mit kezdjek ennyi vacakkal, amire semmi szükségem? Könyveljem el, hogy megbecsült dolgozója vagyok az államnak? Majd odaadom a rászorulóknak, hogy tessék, Viktor küldi. Tavaly kaptunk téliszalámit, sajtot, minőségi szaloncukrot, mézet, minőségi bejglit, stollent, csokit, iható bort... most meg hagyjuk is. Az került papíron kb 15 ezerbe, ez jó, ha az 5 ezret elérte, pedig elég jelentős leépítések voltak a szférában az elmúlt 1 évben.

#4: te köztisztviselő vagy?

#6: jelentősen jobb lett volna ezt pénzben megkapni, bár nem tudom, melyik megalázóbb: év végi prémiumnak 5000 Ft-ot kapni a kormánytól, vagy néhány felesleget bedobálni egy zsákba.

2020. dec. 17. 11:57
 8/30 anonim ***** válasza:
37%
Akkor meg miről beszélünk? Ha 5 ezret kaptatok volna borítékba, akkor azon menne a hiszti hogy miért csak annyi.
2020. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Erről nem államurunk dönt, hanem ez az adott intézmény saját hatásköre, a főnökség kompetenciája. Nálunk nincs karácsonyi ajándékcsomag, csak nőnapi és a gyerekeknek mikuláscsomag. Szokott lenni egy nagy svédasztalos, műsoros, évértékelős karácsonyi ünnepségünk, de most persze az se lesz. Viszont ha van év végi maradványösszeg, azt szétosztják. Így idén kaptunk egy kis juttatást.
2020. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

És a külügy, akik krumplit kaptak? Odabaxnám a kedves Szíjjártónak, lenne a yachtozáshoz mindig finom krumplifőzeléke egész évre. De nyilván szerencsétleneknek lehet mosolyogni és hálálkodni hogy jaj de jó.


De igazából mindegy is, minek törjék magukat, amikor ide is olyan válaszok jönnek, hogy örüjjé, hogy ennyit kapsz. Aki ennyire becsüli az éves munkáját a szervezetben, annak minek tegyék oda magukat. Ugyanez igaz a kívülállókra, akik így állnak ehhez hozzá. Már annyira közömbös és negatív a hangulat, hogy a magyar lassan megköszöni, ha a szájába szarnak. Ez elég szomorú. Na nem baj, büszke keresztény nép vagyunk, a szemünket meg a földet a talpunk alól is kilopják de tapsolunk hozzá.

2020. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!