Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nehéz olyan munkát...

Miért nehéz olyan munkát találni, ahol másokon lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Azt gondolnám sok a nyílt hely, mert nem sokan szeretnének ilyet dolgozni. Időseknél sajnos elvárás valamilyen papír is hozzá.


Én lelkileg olyan beállítottságú lennék, hogy szívesen segítek másokon. Kisebbség, idősek, hátrányos helyzetűek, mozgássérültek, stb. Borsodban nem találok ilyen munkalehetőséget.


Önkénteset esetleg, de úgy látszik annyira még sem vagyok jó ember, mert én csak úgy nem áldozok rá időt. De szívesen dolgoznék ilyen helyen. Merre induljak el?



2020. dec. 17. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy aki segítségre szorul, annak nagy része nem tudja azt megfizetni!
2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Azért mert a legtöbb ilyen helyen a "pusztán segíteni akarás" mint tulajdonság kevés ahhoz hogy valaki betölthesse ezt a posztot.


Ha betegeken akarsz segíteni, akkor elengedhetetlen az egészségügyi felkészültség, ha szociálisan rászorulókon, akkor annak meg kell szervezni a logisztikai, gazdasági hátterét, vagy kimondottan az ilyen mentorok évekig tanulják az egyetemen, a kommunikációt, hogy hogy lehet hatásosan segíteni ezeken az embereken stb... ezekhez viszont ilyen irányú külön képzettség.

2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*ezekhez viszont ilyen irányú külön képzettség kell.
2020. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Pl szocgondozók ilyenek
2020. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van papírod nem nehez munkát találni. Ha érdekel a szakma érdemes elkezdeni a tanulást. Rengetek oktatási formában lehet ilyen szakmat szerezni. Sok sikert hozzá 😊
2020. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!