Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mióta ilyen embertelenek a...

Mióta ilyen embertelenek a körülmények a munkahelyeken? Ismerkedés, bizalom!

Figyelt kérdés

Akarhany munkahelyen dolgoztam a kollegaim nagyreszenek meg a nevet sem tudom mivel ha megprobaltam par szot valtani veluk azonnal ram szoltak hogy beszelgetek. Pedig mindossze nehany percre alltam meg.

Ilyen hozzaallassal teljesen eselytelen az ismerkedes, baratkozas munkahelyen. A szuleink regen a munkahelyeken ismerkedtek, hazasodtak. Ma ez szinte lehetetlen akar egy jo viszonyt kialakitani. Nem beszelve arrol, hogy a legtobben egyforman zarkozottak es alig lehet nehany mondatot kihuzni barkibol! Erdekel a velemenyetek ezzel kapcsolatban.


2020. dec. 18. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Más dolog munka közben beszélgetni és más a szünetekben. Ha dolgozni kell, akkor a kezed járjon. Ha megállsz munka közben, az azt jelenti, hogy más dolgozik helyetted, más végzi a te munkádat. Joggal szólnak rád. A beszélgetést, jópofizást hagyd a szünetekre, munka utánra, a buszmegállóban ácsorgásra.
2020. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok izélni, de ez szerintem a te munkahelyedre igaz. Én sok havert, barátot szereztem munkahelyekről és volt olyan cég ahol én voltam ki azon, hogy munka közben folyamatosan chitchatelni kell. A munkakörülmények is szerintem civilizáltabbak, mint régen, amikor a gyárakban belehaltak az emberek a munkába, mert mondjuk radioaktív anyagokkal kellett dolgozniuk, stb.
2020. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol van így. Nekem a korábbi és a jelenlegi munkahelyemen is köttetett több házasság, és valódi barátságok is.
2020. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol dolgozol? Én is ott akarok!
2020. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen zárkózottság (bár most a járványidőszak alatt itthonról dolgozunk), munka közben is szoktunk néha beszélgetni (számítógépen tervezünk). Néhány barátom is lett a munkahelyről.

Viszont simán elképzelhető, hogy a ti munkahelyeteken munka közben zavaró lehet, de ha szünetekben sem tudsz velük beszélgetni, vagy munka után, akkor nem benned van a hiba, hanem bennük.

2020. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam olyan helyen, ahol ki voltam közösítve, mert protekcióval kerültem be, meg jóval fiatalabb voltam. Amikor beszélgetni próbáltam, rám lett szólva, hogy a kezem járjon, ne a szám. Oké, ekkor befogtam, onnantól csak a munkára koncentráltam. De ekkor meg az volt a baj, hogy nem beszélgetek velük, szűkszavúan reagálok, ha hozzámszólnak, biztos lenézem őket, fennhordom az orromat, meg ilyenek. Sajnos nem igazán lehet mit csinálni, ha az ember összekerül egy ilyen "Ha van sapka, az a baj, ha nincs, az a baj."-társulattal, a felmondás az egyetlen logikus opció. Gondolom, nem meglepő, ha elmondom, gyár volt a szóban forgó munkahely, zömében 8 osztályt végzettekkel.
2020. dec. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En ezt minden munkahelyemen tapasztaltam. Az emberek nem mernek beszelgetni. Alig ismerem a kollegaimat. A legtobbjuk szinte az osszes nevet sem tudom. Amikor par szot valtunk akkor is idegesen forgolodnak es eleg szukszavuak. Nem gondolnam, hogy a munka irant lelkesednek mert legtobbjuk unott arccal nyomja vegig a napot, meg a mar megint itt kell lenni dumat hallom toluk. Szoval szerintem ez nem egeszseges ami ma megy a munkahelyeken. Meg az sem, hogy 8 oraban leadod minden energiadat es majd elalszol hazafele menet es munka utan furdes alvas az egyetlen programod. Idosebbektol ugy hallottam, hogy jo munkakornyezst volt ismerkedtek es munka utan csavarogtak.
2020. dec. 19. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Motivációs javaslatom, hogy menj ki külföldre dolgozni és élni (Persze csak miután a jelenlegi felborult világhelyzet helyreállt.) Én már 12 éve csinálom, és nem bántam meg. :)
2020. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak alapvetően jó hangulatú munkahelyek csak nehéz megtalálni az igazit. Nekem pl mivel társásági lény vok nagyon fontos a légkör az emberek kik között dolgozom mert a munka minőségét nagyon meghatározza a környezet a kollégák személyisége. Fejlett nyugati kultúrát képviselő munkahelyek itthon is vannak. Tudom mert dolgoztam bennük/ banom h otthagytam őket de ez most mindegy/ ahol megválogatják kiket vesznek fel. A cég karizmájától függően. Vannak olyan cégek sőt a jól menő cégek többsege nagy hangsúlyt fektet a kiválasztásra mert rendkivűl fontos a csapatmunka minden szempontból. Emberileg is. Az egymást lelkesítő kollégák a közös célok eléréséhez olyan személyiségű embereket kell kiválasztani szimplán kevés az ha a végzettsége megvan de bomlaszto negativ depresszív félénk rosszindulatú pletykas ketszinu emberre a legtobb magas kúltúrát képviselő cégeknek nincs szüksége. Ott az osszetartas a fontos minden szempontból. S ez óriási hajtóerő a munka végzés szempontjából. Az áskálódó szűkszavú, kétszinű ember nem viszi előrébb a szekeret csak hátráltatja a cégeket. A cégnél ahol dolgoztam ezektől pár héten belül megváltak.
2020. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!